۵۶ درصد معادن استان خراسان شمالی فعال هستند – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۱۳, ۱۳۹۷
رییس جدید موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی منصوب شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۱۳, ۱۳۹۷

ضرورت تدوین برنامه آموزشی برای گردشگری دریایی/ تردد ۲۹۶ هزار گردشگر در رودخانه های اروند و کارون/ اشتیاق و میل مردم برای سفرهای دریایی – مجله خبری اقتصاد پیشرو


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد محسنی درباره گردشگری دریایی نوروز ۹۷ ،اظهار داشت: مراکز و مؤسسات آموزشی تحصیلی و علمی نیز به عنوان پایه گذاران فرهنگ و صنعت اقتصادی باید آمادگی داشته باشند تا با تدوین برنامه آموزشی در زمینه توسعه و رونق گردشگری دریایی فعالیت کنند.

 

زیرساخت ها در مسیرهایی که قابلیت گردشگری دارند، باید ایجاد شود

وی در خصوص اقدامات لازم برای تداوم و پایدار ماندن حوزه گردشگری دریایی عنوان کرد: برای توسعه و رونق حوزه گردشگری دریایی که حوزه ای اشتغالزاست می بایست زیرساخت های لازم در رودخانه ها و در مسیرهایی که قابلیت گردشگری دارند ایجاد شود.

 

سازمان های مردم نهاد حلقه اتصال به گردشگران

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر تاکید کرد: بخش های که با بنادر و زیرساخت های آن فعالیت می کنند و همچنین سازمان های مردم نهاد باید در زمینه گردشگری دریایی، آموزش ببینند تا بتوانند با حلقه اتصال بین توریسم و جوامع محلی به عنوان ذینفعان اصلی این صنعت، نقش آفرینی کنند.

هیچ گونه سانحه ای در رودخانه های اروند و کارون رخ نداده است

وی گفت: از آغاز طرح سفرهای دریایی نوروزی تا ۱۱ فروردین ماه سال جاری تردد ۲۹۶ هزار گردشگر دریایی در رودخانه های اروند و کارون به ثبت رسیده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۸۴ درصدی را نشان می  دهد.

وی با اشاره به اینکه این میزان تردد در قالب ۴۶ هزار و ۷۸ سفر دریایی انجام شده است،افزود: رشد تردد گردشگران دریایی نشان دهنده اشتیاق و میل مردم به استفاده از گردشگری، سفرهای دریایی و آبی است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: این بندر به منظور خدمت رسانی مطلوب به مسافران نوروزی و گردشگران دریایی کلیه تمهیدات لازم را از جمله برگزاری نشست های متعدد با ارگان های ذیربط با هدف هماهنگی در خدمات دهی به مسافران نوروزی، تشکیل ستاد نوروزی در این بندر، برگزاری مانور چند منظوره ایمنی در رودخانه کارون، اطلاع رسانی هشدارها و توصیه های ایمنی در قالب بنر و بروشور، گشت زنی شبانه روزی نیروهای جستجو و نجات دریایی اداره کل در رودخانه های اروند و کارون و توزیع جلیقه نجات میان مالکان قایق های تفریحی، اندیشید .

وی اذعان داشت: از آغاز طرح سفرهای دریایی نوروزی تا به امروز خوشبختانه هیچ گونه سانحه ای در رودخانه های اروند و کارون گزارش نشده است.

 

/روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهرمطلب ضرورت تدوین برنامه آموزشی برای گردشگری دریایی/ تردد ۲۹۶ هزار گردشگر در رودخانه های اروند و کارون/ اشتیاق و میل مردم برای سفرهای دریایی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *