سامانه سهام عدالت از فردا(چهارشنبه، ۱۵ فروردین ماه) دوباره در دسترس قرار می گیرد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۱۵, ۱۳۹۷
نشست نوروزی مدیرعامل و اعضای هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با وزیر راه و شهرسازی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۱۵, ۱۳۹۷

افزایش ۵۶ درصدی تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی و معدنی صادره در آذربایجان شرقی – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : با توجه به گزارش عملکرد یازده ماهه سال ۱۳۹۶ منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت شاهد افزایش ۵۶ درصدی تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی و معدنی صادره در استان هستیم .

به گزارش شاتا، حسین نجاتی در جمع همکاران معاونت امور صنایع سازمان با بیان این مطلب، افزود: در مدت زمان یاد شده ، آذربایجان شرقی با صدور ۴۵۶ فقره پروانه بهره برداری صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریالی و اشتغال زایی ۵۶۷۱ نفر موفق به کسب رتبه اول در بین استانها در یازده ماهه سال ۹۶ شد.

وی ادامه داد: این ارقام افزایش قابل توجهی در حدود ۵۶٫۲ درصد در تعداد و ۳۵ درصد در اشتغال زایی نسبت به شاخص های مشابه سال قبل آن داشته است.

نجاتی با اشاره به میزان تعداد پروانه های بهره برداری ایجادی در این مدت تصریح کرد: از ۴۵۶ فقره پروانه بهره برداری ، ۲۱۰ فقره مربوط به پروانه بهره برداری ایجادی صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری ۵۸۰۵٫۴ میلیاردریال و اشتغال زایی ۳۰۱۶ نفر است که در این زمینه نیز رتبه دوم کشوری از آن استان آذربایجان شرقی است .

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی در خصوص میزان معافیتهای گمرکی صادره نیز گفت : در معافیت های گمرکی ماشین آلات نو با صدور ۳۰۴ فقره به ارزش ۷۴ میلیون دلار شاهد رشد قابل توجهی در حدود ۲۹٫۹ درصد در تعداد و ۱۳٫۵ درصد در ارزش ماشین آلات نسبت به شاخص های مشابه سال هستیم.

نجاتی گفت : به دنبال اجرای طرح پایش در سالهای گذشته ، در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ نیز در قالب طرح بررسی وضعیت واحدهای فعال صنعتی استان ، از کلیه واحدهای دارای پروانه بهره برداری به صورت میدانی بازدید به عمل آمد و ضمن احصا وضعیت فعالیت واحدها ، اطلاعات بروز واحدهای فعال گردآوری شد که خوشبختانه در اجرای این مهم نیز مقام اول کشوری را به دست آوردیم.مطلب افزایش ۵۶ درصدی تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی و معدنی صادره در آذربایجان شرقی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *