عبدالوهاب سهل‌آبادی با اشاره به نام‌گذاری امسال با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» اظهار کرد: اولین اقدام در راستای تحقق این مساله، توجه تولیدکنندگان به تولید کالایی باکیفیت و در شأن مصرف‌کننده ایرانی است. در حال حاضر در صنایع مختلف از جمله صنعت غذا تولیدات مناسب و استانداردی داریم که حتی به آمریکا نیز صادر می‌شوند. وی افزود: در صنایع لوازم خانگی، پوشاک، شیمیایی و سلولزی نیز تولیدات قابل دفاعی در کشور داریم که از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، مصرف‌کنندگان را به‌عنوان یکی دیگر از محورهای تحقق موضوع حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد و گفت: مصرف‌کنندگان باید بدانند تا زمانی که تولیدکنندگان موفق نشوند، اقتصاد کشور حرکت نخواهد کرد و در این راستا یکی از راه‌های موفقیت تولیدکنندگان، مصرف کالای داخلی توسط مردم است.

وی تصریح کرد: اگر کالای داخلی دارای نقطه‌ ضعف باشد، مصرف‌کنندگان باید آن را به شرکت تولیدکننده تذکر دهند تا رفع شود. وی با اشاره به اهمیت نقش شبکه توزیع کالا در کشور گفت: توزیع‌کنندگان باید طوری عمل کنند که شاهد ترغیب مصرف‌کنندگان ایرانی به خرید کالای داخلی باشیم، نه‌ اینکه مردم به سمت خرید کالای خارجی تشویق شوند. در این زمینه جلسه‌ای با اتحادیه‌های صنفی خواهیم داشت تا تولید و توزیع کالاهای ایرانی را تقویت کنیم. وی ادامه داد: دولت نیز با جلوگیری از قاچاق بی‌رویه کالا به کشور می‌تواند نقش مهمی در تقویت تولیدات داخلی داشته باشد. این در حالی است که هم‌اکنون شاهد قاچاق لوازم خانگی، پتو و پوشاک در حجم زیاد هستیم یا از مراجع رسمی نیز بخشی از این محصولات با تعرفه‌های اندک وارد می‌شوند.

سهل‌آبادی با تاکید بر لزوم دریافت مالیات بر ارزش‌ افزوده کالاها در مرحله آخر گفت: سازمان تامین اجتماعی نیز باید به تولیدکنندگان کمک کند.