۱۰۰ درصد سهام شرکت لوله گستر اسفراین واگذار می شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۲۲, ۱۳۹۷
راه اندازی خطوط منظم دریایی بین ایران و قطر/ کشتی های ایرانی، بنادر قطر را خالی ترک نخواهند کرد/قطر به دنبال واردات کالا از ایران است/ استان بوشهر با تمام ظرفیت خود، مهیای تسهیل صادرات به قطر است – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۲۲, ۱۳۹۷

پارسال بیش از ۶ هزار بازرسی قاچاق کالا در استان سمنان انجام شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در سال ۹۶ ، بیش از شش هزار بازرسی قاچاق کالا از سطح عرضه و صنفی در استان سمنان انجام شده است.

به گزارش شاتا، بهروز اسودی با بیان این مطلب، افزود: در سال گذشته و در قالب گشت های نظارت و بازرسی ، ۶ هزار و ۷۸۹ بازرسی قاچاق کالا از واحدهای صنفی خرده و عمده فروش در سطح استان انجام شده است.

وی تصریح کرد: گشت های نظارت و بازرسی از سطح عرضه با همکاری اعضای کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا و دستگاههای ذیربط از قبیل سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، دانشگاه علوم پزشکی، تعزیرات حکومتی، اصناف ، دخانیات ، نیروی انتظامی ، استاندارد و غیره در شهرهای استان سمنان انجام شده است.

اسودی گفت: در این گشت‌های بازرسی که بمنظور مبارزه با کالای قاچاق سلامت ‌محور، مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی و ۱۱ قلم کالا انجام شده است ، یکهزار و ۱۲۲ پرونده قاچاق تنظیم و به مراجع قانونی ارجاع شده است.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان بیشترین کشفیات کالای قاچاق را مواد دخانیات ، آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی عنوان و بیان کرد: ارزش ریالی این تعداد پرونده قاچاق که طی یکسال گذشته تنظیم شده ۱۱۷ میلیارد و ۸۶۵ میلیون ریال است.

رییس کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه ضمن بیان گزارشی از عملکرد این کارگروه در سال گذشته افزود: نظارت مستمر بر کالاهای داخلی با هدف تنظیم بازار، ساماندهی عاملان مجاز عرضه، پیشگیری از عرضه کالای دخانی و نظارت بر میادین میوه و تره بار و فروشگاه های بزرگ عرضه محصولات کشاورزی در بحث سم و کود و پاک‌سازی نقاط آلوده خرید و فروش نیز همواره مدنظر بوده است.

اسودی با اشاره به اقدامات انجام‌شده فرهنگی برای مبارزه با قاچاق کالا و همچنین حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: تبلیغ و تشویق مصرف کالای تولید داخلی و نقش آن در اشتغال و صادرات، استفاده از تمام ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی تبلیغاتی و آموزشی اتحادیه‌های صنفی و اتاق اصناف به‌منظور فرهنگ‌سازی برای عدم عرضه کالای قاچاق و ارجحیت عرضه کالاهای تولیدی داخلی نیز از اقدامات فرهنگی انجام‌شده در این زمینه بوده است.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از کالای ایرانی و رعایت حقوق مصرف کنندگان و همچنین در جهت اطلاع رسانی از اثرات و مضرات شوم استفاده از کالاهای غیرمجاز و قاچاق بیش از ۸۰ دوره و کارگاه آموزشی با همکاری دستگاه های عضو کارگروه حمایت از تولید ، ویژه ی اصناف ، واحدها و بنگاه های تولیدی ، دستگاه های اجرایی و اقشار مختلف جامعه در سال ۹۶ برگزار شده است.مطلب پارسال بیش از ۶ هزار بازرسی قاچاق کالا در استان سمنان انجام شد برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *