راه اندازی خطوط منظم دریایی بین ایران و قطر/ کشتی های ایرانی، بنادر قطر را خالی ترک نخواهند کرد/قطر به دنبال واردات کالا از ایران است/ استان بوشهر با تمام ظرفیت خود، مهیای تسهیل صادرات به قطر است – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۲۲, ۱۳۹۷
دو انتصاب جدید صنعتی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۲۲, ۱۳۹۷

حجم مبادلات ایران و ازبکستان را در سال جدید به ۵۰۰ میلیون دلار می رسانیم – مجله خبری اقتصاد پیشرو


معاون نخست وزیر ازبکستان گفت: می خواهیم حجم مبادلات ایران و ازبکستان را در سال جدید به ۵۰۰ میلیون دلار برسانیم.

به گزارش شاتا، آچیل بای رحمت اف در دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان یادآور شد: مردم ایران و ازبکستان روابط تاریخی دیرینه ای با هم دارند و ایران را به عنوان همکار نزدیک و قابل اعتماد خود در منطقه می شناسیم.

وی با بیان اینکه ترانزیت بار یکی از زمینه های همکاری دو کشور است، افزود: سال گذشته حدود ۹۱۱.۲ هزار تن بار میان دو کشور ترانزیت شد.

رحمت اف در ادامه بیان کرد: از پیشنهاد ایران برای تهیه نقشه اطلاعاتی که در آن خطوط حمل و نقل ریلی جاده ای دو کشور ترسیم شود، استقبال می کنیم.

معاون نخست وزیر ازبکستان گفت: آماده ارایه فرآورده های آماده نساجی از قبیل نخ، ابریشم، پارچه و کالاهایی مانند حبوبات ، گردو، کندم و میوه به بازار ایران هستیم.

رحمت اف ایران را یکی از کشورهای دارای روابط تجاری مهم با ازبکستان دانست و تصریح کرد: حجم تبادلات کالا میان دو کشور سال گذشته ۳۲۵ میلیون دلار بوده است و می خواهیم حجم مبادلات دوکشور را در سال جدید به ۵۰۰ میلیون دلار برسانیم.

وزیر تجارت خارجی ازبکستان نیز در این اجلاس برقراری روابط تجارت آزاد و قرارداد کامله الوداد را بسیار مهم دانست و افزود: این موضوعات منجر به افزایش روابط تجاری می شود.

خوجایف با بیان اینکه ازبکستان سال گذشته ۱۳۲ هزار تن حبوبات صادر کرده است، گفت: امسال قصد داریم این رقم را به ۲۰۰ هزار تن برسانیم.

وی در پایان تصریح کرد: آماده همکاری در زمینه تسهیل روابط بانکی برای اجرای پروژه های مشترک هستیم.مطلب حجم مبادلات ایران و ازبکستان را در سال جدید به ۵۰۰ میلیون دلار می رسانیم برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *