راه اندازی خطوط منظم دریایی بین ایران و قطر/ کشتی های ایرانی، بنادر قطر را خالی ترک نخواهند کرد/قطر به دنبال واردات کالا از ایران است/ استان بوشهر با تمام ظرفیت خود، مهیای تسهیل صادرات به قطر است – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۲۲, ۱۳۹۷
دو انتصاب جدید صنعتی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۲۲, ۱۳۹۷

حجم مبادلات ایران و ازبکستان را در سال جدید به ۵۰۰ میلیون دلار می رسانیم – مجله خبری اقتصاد پیشرو


معاون نخست وزیر ازبکستان گفت: می خواهیم حجم مبادلات ایران و ازبکستان را در سال جدید به ۵۰۰ میلیون دلار برسانیم.

به گزارش شاتا، آچیل بای رحمت اف در دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان یادآور شد: مردم ایران و ازبکستان روابط تاریخی دیرینه ای با هم دارند و ایران را به عنوان همکار نزدیک و قابل اعتماد خود در منطقه می شناسیم.

وی با بیان اینکه ترانزیت بار یکی از زمینه های همکاری دو کشور است، افزود: سال گذشته حدود ۹۱۱.۲ هزار تن بار میان دو کشور ترانزیت شد.

رحمت اف در ادامه بیان کرد: از پیشنهاد ایران برای تهیه نقشه اطلاعاتی که در آن خطوط حمل و نقل ریلی جاده ای دو کشور ترسیم شود، استقبال می کنیم.

معاون نخست وزیر ازبکستان گفت: آماده ارایه فرآورده های آماده نساجی از قبیل نخ، ابریشم، پارچه و کالاهایی مانند حبوبات ، گردو، کندم و میوه به بازار ایران هستیم.

رحمت اف ایران را یکی از کشورهای دارای روابط تجاری مهم با ازبکستان دانست و تصریح کرد: حجم تبادلات کالا میان دو کشور سال گذشته ۳۲۵ میلیون دلار بوده است و می خواهیم حجم مبادلات دوکشور را در سال جدید به ۵۰۰ میلیون دلار برسانیم.

وزیر تجارت خارجی ازبکستان نیز در این اجلاس برقراری روابط تجارت آزاد و قرارداد کامله الوداد را بسیار مهم دانست و افزود: این موضوعات منجر به افزایش روابط تجاری می شود.

خوجایف با بیان اینکه ازبکستان سال گذشته ۱۳۲ هزار تن حبوبات صادر کرده است، گفت: امسال قصد داریم این رقم را به ۲۰۰ هزار تن برسانیم.

وی در پایان تصریح کرد: آماده همکاری در زمینه تسهیل روابط بانکی برای اجرای پروژه های مشترک هستیم.مطلب حجم مبادلات ایران و ازبکستان را در سال جدید به ۵۰۰ میلیون دلار می رسانیم برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend