بهره مندی ۷۷۰ واحد صنعتی و کشاورزی استان هرمزگان از تسهیلات رونق تولید – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۲۴, ۱۳۹۷
امضای چهارسند همکاری صنعتی و تجاری بین ایران و ترکمنستان – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۲۴, ۱۳۹۷

فرآیند اجرای خط دریایی چابهار – مجله خبری اقتصاد پیشرو


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،میرحاصل خان بزنجو پس از دیدار با عباس آخوندی؛ وزیر راه و شهرسازی در نشست مطبوعاتی، افزود: ما معتقدیم ایران و پاکستان دو کشور برادرهستند. ایران همیشه در همه لحظات وضعیت دشوار از ارائه کمک و همکاری به کمک پاکستان دریغ نکرده است.

 

وی با تاکید بر گسترش همکاری ها از جمله افزایش تجارت میان ایران و پاکستان افزود: وزیر راه ایران به دعوت ما به پاکستان سفر کرد و معتقدیم این سفر نقطه عطفی در روابط دو کشور است.

 

میرحاصل خان بزنجو با اشاره به دیدارهای وزیر راه کشورمان با مقامات ارشد پاکستانی، گفت: در این نشست درباره چند پیشنهاد به بحث و بررسی پرداختیم که یکی از آن افتتاح خطوط دریایی مسافربری میان بنادر چابهار و کراچی است. ما فرآیند آن طرح را آغاز کرده ایم درحالی که طرف ایرانی نیز فرآیند مرتبط با خود را تکمیل کرده است.پاکستان نیز به زودی فرآیند مرتبط با خط دریایی چابهار-کراچی را تکمیل خواهد کرد.

 

وی اذعان داشت: درباره طرح های مربوط به راه آهن و دیگر پیشنهادات با برادران ایرانی خود رایزنی خواهیم کرد و حضور هیات عالی رتبه همراه وزیر راه ایران، پیام حسن نیتی است که باعث تقویت روابط و مبادلات تجاری میان دو کشور خواهد شد.

 

وزیر امور دریانوردی پاکستان گفت: طرح مشترک اقتصادی پاکستان-چین نیز در جریان سفر وزیر راه و شهرسازی ایران مورد بررسی قرار خواهد گرفت.لذا ما خواستار مشارکت پاکستان، ایران و چین درطرح پیشنهاد احداث خط ریلی میان چابهار و گوادر هستیم.

 

عباس آخوندی؛ وزیر راه و شهرسازی  روز گذشته (پنج شنبه) در راس یک هیات عالیرتبه برای انجام سفر ۳ روزه به پاکستان وارد ‘اسلام آباد’ پایتخت این کشور شد.

 

/ایرنا

 مطلب فرآیند اجرای خط دریایی چابهار برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *