تا خاتمه یافتن عملیات گسترده واریز سود تمام مشمولین سهام عدالت زمان چندانی باقی نمانده است. – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۲۶, ۱۳۹۷
امدادرسانی به شناور مسافری آسیب دیده مسیر قشم-بندرعباس/ تمامی مسافران در سلامت کامل هستند – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۲۶, ۱۳۹۷

صادرات یک میلیارد دلاری محصولات استان مرکزی در سال ۹۶ – مجله خبری اقتصاد پیشرو


سال گذشته بیش از یک میلیارد دلار محصولات استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد که نسبت به سال ۹۵ افزایش ۱۴ درصدی را نشان می دهد .

به گزارش شاتا رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی ضمن اعلام این خبر افزود : وزن کالاهای صادراتی استان بیش از ۱۵۰۰ هزار تن بوده که این کالاها به ۷۸ کشور صادر شده که عمده کشورهای مقصد صادراتی کالاهای استان به ترتیب افغانستان ، ترکیه ، عراق ، ترکمنستان و پاکستان است .

حاجی پور تصریح کرد : متوسط قیمت هرتن کالای صادراتی استان در سال گذشته ۷۰۰ دلار بود .

حاجی پور از برنامه ریزی گسترده جهت توسعه صادرات غیرنفتی در استان خبر داد و گفت : تعامل با تشکل های بخش خصوصی و تقویت شرکت های مدیریت صادرات ، آموزش بازاریابی بین المللی ، ایجاد زمینه حضور موثر واحدهای تولیدی استان در نمایشگاههای بین المللی ، اعزام هیات های تجاری به کشورهای ترکیه ، آلمان ، کره جنوبی ، صربستان ، کنیا و ایتالیا و همچنین پذیرش هیات های تجاری از کشورهای اتریش ، اکراین ، آلمان، مالزی و بلغارستان از جمله برنامه های این سازمان جهت ورود هرچه بیشتر محصولات تولیدی استان به بازارهای خارجی در سال ۹۶بود که درسال جدید نیز تداوم خواهد داشت.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان همچنین اعلام کرد در سال گذشته ۴ هیات تجاری به خارج از کشور اعزام و ۸ مورد پذیرش هیات های خارجی در استان صورت گرفته است.

وی پیش بینی کرد که در سال ۹۷ میزان صادرات محصولات استان مرکزی به خارج از کشور به رقم یک و نیم میلیارد دلار برسد.

لازم به یادآوری است که در سال گذشته میزهای صادراتی آلومینیوم ، گل و گیاه و خدمات فنی و مهندسی به صورت کشوری برگزار شد و علاوه بر این برنامه ریزی جهت ایجاد تشکیل میز تخصصی صادرات عایق های رطوبتی ، ماشین آلات صنعتی و انار شکل گرفته که در سال ۹۷ به صورت گسترده و هماهنگ با سازمان توسعه تجارت ایران با همکاری و تعامل با تشکل های خصوصی برگزار خواهد شد .مطلب صادرات یک میلیارد دلاری محصولات استان مرکزی در سال ۹۶ برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *