برگزاری هفته فرهنگی گلستان در خانه باقری‌ها فرصتی اثربخش برای معرفی ظرفیت‌های استان است > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷
بیش از ۱۲۴ هزار بازرسی در قزوین انجام شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷

نمایندگان مجلس با زمینه سازی برای خصوصی سازی در حوزه آموزش و سلامت مخالفت کردند. – مجله خبری اقتصاد پیشرو


نمایندگان مجلس با زمینه سازی برای خصوصی سازی در حوزه آموزش و سلامت مخالفت کردند.

در جلسه علنی مجلس امروز با بحث و بررسی در خصوص جزئیات طرح اصلاح قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، ماده یک این طرح توسط نمایندگان حذف گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی جزئیات طرح اصلاح قانون اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ماده یک این طرح توسط نمایندگان حذف گردید.

در این ماده اشاره گردیده بود که « در اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و مواد ۲۵ و ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه، دولت موظف است شش ماه پس از ابلاغ این قانون، اقدام قانونی لازم را در خصوص تعیین تکلیف واگذاری ها و جلب مشارکت بخش های غیردولتی و استفاده از روش های مشارکت خصوصی، عمومی در حوزه های سلامت، آموزش و تحقیقات و فرهنگ به عمل آورد.»

دلیل مخالفت نمایندگان و حذف ماده مذکور، ورود این ماده به خصوصی سازی در حوزه آموزش و پرورش و فرهنگ و سلامت و مغایرت آن با روح حاکم بر مواد ۲۵ و ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه که واگذاری مدارس دولتی را ممنوع اعلام نموده اند،می باشد.مطلب نمایندگان مجلس با زمینه سازی برای خصوصی سازی در حوزه آموزش و سلامت مخالفت کردند. برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *