کارخانه مس کاتد کاوش فلز سبزواران در جیرفت با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی در آستانه افتتاح – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷
مشکل اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی زلزله زده پیگیری می شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷

سهم ایران در تجارت منطقه رو به افزایش است / ویژگی های راهبردی منطقه هند در تسهیل تجارت دریایی/ رشد فزاینده ترافیک دریایی در بنادر اقیانوس هند – مجله خبری اقتصاد پیشرو


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ،محمد راستاد در ششمین اجلاس فرماندهان نیروی دریایی کشور های حاشیه اقیانوس هند با بیان اینکه اقیانوس هند به لحاظ اقتصادی به یک منطقه پویا تبدیل شده است، به نقش گسترده این منطقه در انتقال انژری اشاره کرد و افزود: هم اکنون شاهد رقابت جهانی برای حضور کشورها در این منطقه هستیم.

 

اقیانوس هند؛ مرکز اقتصاد جهانی می شود

وی با اشاره به گزارش آنکتاد مبنی بر افزایش تجارت دریا پایه و رشد اقتصادی در آسیا، گفت: نیمی از کانتینرها در این منطقه است. بیشتر کشورهای کرانه اقیانوس هند دارای ظرفیت های در حال توسعه هستند  که می توانند به همکاری های منطقه ای کمک کنند و این ظرفیت ها را به کار گیرند.

 

راستاد درباره چشم انداز تجارت دریایی در اقیانوس هند درخصوص ویژگی های این منطقه، اذعان داشت: اقیانوس هند از مناطق راهبردی در  قرن ۲۱ محسوب می شود و به عنوان مرکز اقتصاد جهانی، نقش حایز اهمیتی در تسهیل تجارت جهانی دارد.

 

رشد ۶درصدی جابجایی کالا در ایران

وی با تاکید بر مشارکت جدی و راهبردی ایران در منطقه اقیانوس هند، افزود: در بازه زمانی ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ بیش از ۱۵۴میلیون تن کالای غیر نفتی از بنادر ایران جابه جا شد که نشان دهنده رشد ۶ درصدی است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه نقش ایران در تجارت منطقه رو به افزایش است، گفت: اقیانوس هند کانون و قلب تجارت جهانی قلمداد می شود و کوتاه ترین مسیرهای دریایی در این منطقه قرار دارد؛ چراکه اقیانوس آتلانتیک را به اقیانوس هند وصل می کند.از اینرو توسعه دریایی و ترافیک دریایی در بنادر منطقه اقیانوس هند رو به رشد است.

 

وی خاطرنشان کرد: منطقه اقیانوس هند به یک منطقه اصلی برای تجارت جهانی تبدیل شده و در مقایسه با سایر اقیانوس ها شاهد افزایش تجارت در این منطقه هستیم.مطلب سهم ایران در تجارت منطقه رو به افزایش است / ویژگی های راهبردی منطقه هند در تسهیل تجارت دریایی/ رشد فزاینده ترافیک دریایی در بنادر اقیانوس هند برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *