۶ هشدار به مشمولین سهام عدالت – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷
برگزاری همایش صادرات دریایی به کشورهای حاشیه خزر/ اهمیت افزایش تنوع سبد صادراتی کالاهای بنادر شمالی/ لزوم تشویق صادرکنندگان برای صادرات کالا به کشورهای حاشیه خزر – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷

کارخانه مس کاتد کاوش فلز سبزواران در جیرفت با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی در آستانه افتتاح – مجله خبری اقتصاد پیشرو


معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از پیشرفت ۹۰ درصدی عملیات احداث کارخانه مس کاوش فلز سبزواران خبر داد و گفت : عملیات احداث کارخانه مس کاوش فلز سبزواران با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی در شهرک صنعتی شماره ۲ جیرفت در حال اجرا بوده و به زودی بهره برداری خواهد شد.

به گزارش شاتا محمدرضا مقبلی افزود: کلنگ احداث این کارخانه توسط مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و حدود ۱۰ ماه قبل زده و با روندی سریع و امیدبخش توسط سرمایه گذار موفق طرح بدون استفاده از تسهیلات دولتی، به پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی رسیده و به زودی افتتاح خواهد شد.

وی افزود: تاکنون بیش از ۱۰۰۰میلیارد ریال سرمایه گذاری در این طرح صورت گرفته و هدف از اجرای کارخانه کاوش فلز سبزواران تولید سالانه ۳۵۰۰ تن مس کاتد می باشد.

مقبلی افزود: این کارخانه پس از بهره برداری برای ۸۵ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد. هم اکنون نیز جهت تکمیل عملیات احداث ۵۰ نفر در این طرح مشغول به کار هستند.

وی تصریح کرد: مواد معدنی مورد نیاز این کارخانه توسط معدن مس کاوش فلز سبزواران تأمین خواهد شد که ذخیره قطعی این معدن ۱ میلیون تن و ذخیره زمین شناسی آن بیش از ۳ میلیون تن مس می باشد.

مقبلی افزود: طی ۳ سال گذشته و با تلاش پرسنل حوزه معدن سازمان، از مجموع ۶ مجوز، احداث ۵ کارخانه فرآوری مس با سرمایه گذاری بیش از ۲۵۰۰ میلیارد ریال در جنوب کرمان آغاز شده که ۸۵ درصد سرمایه گذاری کل انجام شده در تاریخ جنوب کرمان در این حوزه را شامل می شود.

وی همچنین نوید خبرهای خوشی راجع به سایر کارخانجات فرآوری مس در آینده ای نزدیک را داد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان همچنین گفت: افتتاح و بهره برداری از این کارخانجات با جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی منطقه، نقش تأثیرگذاری را از لحاظ ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی منطقه و معیشت مردم و ایجاد صنایع وابسته در منطقه ایفا خواهد کرد.مطلب کارخانه مس کاتد کاوش فلز سبزواران در جیرفت با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی در آستانه افتتاح برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *