رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با دبیرکل شاخه فرهنگی سازمان همکاری‌های اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۶, ۱۳۹۷
صدور ۲۱۸ فقره پروانه بهره برداری در سال ۱۳۹۶ – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۶, ۱۳۹۷

عملکرد مثبت دولت‌های یازدهم و دوازدهم در مسیر اصلاح اجرای سیاست‌‌های کلی اصل۴۴ – مجله خبری اقتصاد پیشرو


عملکرد مثبت دولت‌های یازدهم و دوازدهم در مسیر اصلاح اجرای سیاست‌‌های کلی اصل۴۴

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل۴۴ قانون اساسی مجلس گفت: عملکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم در مسیر اصلاح اجرای سیاست‌‌های کلی اصل۴۴ مثبت ارزیابی می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ حمیدرضا فولادگر گفت: دولت‌های یازدهم و دوازدهم تا حدودی در مسیر اصلاح اجرای سیاست‌‌های کلی اصل۴۴ دارای عملکرد بهتری بوده‌اند، البته ما هم در مجلس به دولت با اصلاح قوانین عمده در اصلاح قانون اصل۴۴ قانون اساسی، کمک کردیم.
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل۴۴ قانون اساسی مجلس افزود: به‌عنوان مثال، رد دیون را متوقف و شرایطی برای آن تعیین کردیم، از جمله آن‌ها این بود که تکیه بر روش رقابتی و مزایده را قرار دادیم.
وی اذعان داشت: تعدادی از روش‌ها را در قانون اصل۴۴ قانون اساسی اصلاح کردیم و شفاف‌سازی‌هایی در این قانون از سوی مجلس صورت گرفت.
وی ادامه داد: بر اساس ماده‌۴۲، شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل۴۴ قانون اساسی شاخص‌هایی را تعیین کرد که این شاخص‌ها باید در تحقق سیاست‌ها تعیین‌کننده باشد و این برعهده وزارت اقتصاد و دولت گذاشته شده تا گزارشی درباره روند تحقق این سیاست‌ها تدوین کنند، ان‌شاءالله ما هم همین روند را ادامه داده و در گزارش بعدی خود تلاش می‌کنیم تا میزان تحقق سیاست‌های تعیین‌کننده اصل۴۴ را مورد بررسی قرار دهیم. به‌هرروی انتظار داریم دولت در سال جدید برنامه‌ای مدون و قابل اجرا برای اجرایی کردن سیاست‌های کلی اصل۴۴ قانون اساسی ارائه دهد، مجلس نیز در تسهیل امور و از لحاظ قانونگذاری، کمک‌کار دولت خواهد بود.
فولادگر در خصوص این که رهبری در سال ‌۸۹ در دیدار با دولتی‌ها درباره اقتصاد مردمی تاکید کردند، بحث اقتصاد مردمی چه تفاوتی با اصل۴۴ دارد؟ گفت: ایشان در سال ۸۹ و در آن دیدار و حتی دیدارهای بعد تاکید کردند که «وقتی می‌گوییم اقتصاد مردمی تفســــیر دیگری نشود، منظورمان همین بخـــــش خصـــــوصی است، همیــــــن مردمـــــی هستند که می‌خواهند در صحنه اقتصادی بیایند.»  اقتصاد مــــردمی در واقــــع گویــــش دیگری از اصل۴۴ است.
 مطلب عملکرد مثبت دولت‌های یازدهم و دوازدهم در مسیر اصلاح اجرای سیاست‌‌های کلی اصل۴۴ برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *