مشمولان سهام عدالت برای اطلاع از وضعیت سهام به سامانه مراجعه کنند – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷
قایق های صیادی و شناورهای تجاری به سمت بندر بوشهر هدایت شده اند / نجات جان سرنشینان شناورهای گرفتار در طوفان /گروه تجسس و نجات در پی نجات آخرین قایق صیادی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷

بازرسی بیش از ۱۱ هزار واحد صنفی در خراسان جنوبی – مجله خبری اقتصاد پیشرو


بازرسی بیش از 11 هزار واحد صنفی در خراسان جنوبی

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان جنوبی از انجام یازده هزار و ۲۶۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان در ایام نوروز ۹۷ خبر داد.

به گزارش شاتا داود شهرکی افزود: این بازرسی ها به منظور رصد وضعیت بازار کالا و خدمات و به ویژه کالاهای اولویت دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی و خدماتی از قبیل تعمیرگاه ها ، هتل ها ، رستورانها و واحدهای صنفی عرضه کننده پوشاک و کیف و کفش ، شیرینی و آجیل ، میوه و تره بار ، مواد پروتئینی و … وبه جهت جلوگیری از هرگونه افزایش بی رویه قیمت ها در قالب طرح نظارتی ویژه نوروز صورت گرفته است.

شهرکی یاد آور شد : در این بازرسی ها که توسط بازرسان این سازمان همراه با سایر دستگاههای مرتبط به صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی وغیر صنفی به صورت موردی و در قالب ۱۲۵ گشت مشترک از واحدهای تولیدی توزیعی و خدماتی سطح استان انجام شده است تعداد ۴۲۹ تخلف در قالب ۳۸۵ پرونده تخلف تشکیل وبه تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی ارزش ریالی پرونده های تشکیل شده را یک میلیارد و ۹۹۳ میلیون و۴۹۴ هزار و۲۱۰ ریال عنوان کرد وافزود از ۳۸۵ پرونده تشکیل شده پوشاک و کیف و کفش با ۵۸ پرونده بیشترین و حمل و نقل بین شهری با ۱ پرونده کمترین تعداد پرونده های متشکله را به خود اختصاص داده اند.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان جنوبی افزود در صدر تخلفات صنفی صورت گرفته در این ایام عدم درج قیمت با ۴۵ درصد بیشترین و گرانفروشی با ۱۶درصد ، قاچاق کالا با ۱۲ درصد ، عدم صدور فاکتور و کم فروشی و تقلب با ۸ درصد بترتیب در رتبه های بعدی تخلفات صنفی سطح استان قرار دارند.

شهرکی افزود : در راستای بهره گیری از توان و پتانسیل آحاد مردم وبه منظور جلوگیری از تخلفات اقتصادی و صنفی طی این مدت ۶۲۳ مورد گزارش و شکایات از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ دریافت گردید که تمامی آن مورد رسیدگی قرار گرفتند .

اخبار مرتبطمطلب بازرسی بیش از ۱۱ هزار واحد صنفی در خراسان جنوبی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *