واریز سود سهام عدالت تمامی ۲۰ گروه مشمول ثبت نام شده به پایان رسید – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۹, ۱۳۹۷
جاده ها باید توسعه پیدا کند تا جوابگوی حمل و نقل ریلی و دریایی باشد/ بندر آستارا ؛ صرفا نباید محل عبور کالا باشد/ بارانداز کالا در بخش ریلی به منطقه ویژه اقتصادی آستارا ملحق شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۹, ۱۳۹۷

۴۳ فقره پروانه بهره برداری معادن در آذربایجان غربی صادر شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: ۴۳ فقره پروانه بهره برداری معادن در سال گذشته در این استان صادر شد و تعداد پروانه های این بخش به ۴۷۱ مورد رسید.

به گزارش شاتا، جعفر صادق اسکندری با بیان این مطلب، افزود: با صدور پروانه های بهره برداری میزان اشتغال بخش معدن در آذربایجان غربی به بیش از پنج هزار و ۳۵۰ نفر رسید.

وی اضافه کرد: در سال گذشته همچنین ۵۹ فقره پروانه اکتشاف، ۱۹ فقره گواهی کشف و ۱۴۸ فقره پروانه برداشت موقت در آذربایجان غربی صادر شد.

اسکندری بیان کرد: میزان ذخیره قطعی معادن در حال بهره برداری آذربایجان غربی ۸٫۵ میلیارد تن و میزان استخراج اسمی معادن نیز ۹۷ میلیون تن بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به استخراج ۱۹۲ نوع سنگ تزیینی از معادن استان بیان کرد: مرمر، مرمریت، تراورتن، کنگلومرا، چینی، گرانیت و بازالت از جمله این سنگ ها به شمار می رود.

اسکندری افزود: سنگ های تراورتن، چینی، گرانیت، مرمر و مرمریت به خارج از کشور صادر می شود.

بنا بر این گزارش، ۸۰۵ واحد صنایع معدنی با اشتغالزایی ۲۱ هزار و ۷۳۷ نفر وجود دارد و عمده صنایع معدنی بزرگ موجود در این استان شامل صنایع استحصال طلا، نقره، جیوه و سیانور سدیم، صنایع سیمان، صنایع تولید آجر، صنایع تولید سفال، واحدهای شستشو و دانه بندی شن و ماسه، تولید آسفالت، تولید انواع محصولات بتنی و سیمانی و صنایع دانه‌بندی و فرآوری سیلیس است.

برخی از صنایع معدنی کوچک اما مهم نیز شامل صنایع فرآوری گچ، سیلیس، میکا و باریت در این استان مرزی و کوهستانی فعال استمطلب ۴۳ فقره پروانه بهره برداری معادن در آذربایجان غربی صادر شد برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend