واریز سود سهام عدالت تمامی ۲۰ گروه مشمول ثبت نام شده به پایان رسید – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۹, ۱۳۹۷
جاده ها باید توسعه پیدا کند تا جوابگوی حمل و نقل ریلی و دریایی باشد/ بندر آستارا ؛ صرفا نباید محل عبور کالا باشد/ بارانداز کالا در بخش ریلی به منطقه ویژه اقتصادی آستارا ملحق شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۹, ۱۳۹۷

۴۳ فقره پروانه بهره برداری معادن در آذربایجان غربی صادر شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: ۴۳ فقره پروانه بهره برداری معادن در سال گذشته در این استان صادر شد و تعداد پروانه های این بخش به ۴۷۱ مورد رسید.

به گزارش شاتا، جعفر صادق اسکندری با بیان این مطلب، افزود: با صدور پروانه های بهره برداری میزان اشتغال بخش معدن در آذربایجان غربی به بیش از پنج هزار و ۳۵۰ نفر رسید.

وی اضافه کرد: در سال گذشته همچنین ۵۹ فقره پروانه اکتشاف، ۱۹ فقره گواهی کشف و ۱۴۸ فقره پروانه برداشت موقت در آذربایجان غربی صادر شد.

اسکندری بیان کرد: میزان ذخیره قطعی معادن در حال بهره برداری آذربایجان غربی ۸٫۵ میلیارد تن و میزان استخراج اسمی معادن نیز ۹۷ میلیون تن بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به استخراج ۱۹۲ نوع سنگ تزیینی از معادن استان بیان کرد: مرمر، مرمریت، تراورتن، کنگلومرا، چینی، گرانیت و بازالت از جمله این سنگ ها به شمار می رود.

اسکندری افزود: سنگ های تراورتن، چینی، گرانیت، مرمر و مرمریت به خارج از کشور صادر می شود.

بنا بر این گزارش، ۸۰۵ واحد صنایع معدنی با اشتغالزایی ۲۱ هزار و ۷۳۷ نفر وجود دارد و عمده صنایع معدنی بزرگ موجود در این استان شامل صنایع استحصال طلا، نقره، جیوه و سیانور سدیم، صنایع سیمان، صنایع تولید آجر، صنایع تولید سفال، واحدهای شستشو و دانه بندی شن و ماسه، تولید آسفالت، تولید انواع محصولات بتنی و سیمانی و صنایع دانه‌بندی و فرآوری سیلیس است.

برخی از صنایع معدنی کوچک اما مهم نیز شامل صنایع فرآوری گچ، سیلیس، میکا و باریت در این استان مرزی و کوهستانی فعال استمطلب ۴۳ فقره پروانه بهره برداری معادن در آذربایجان غربی صادر شد برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *