لزوم تشویق روابط عمومی هایی که به خبرها و نکات بیرون سازمانی نسبت به عملکرد مجموعه خود فعال هستند – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷
باید دست هنرمند کارگر ایرانی را بوسید – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷

پیگیری برای اجرای طرح گردشگری در دریاچه نمک قم – مجله خبری اقتصاد پیشرو


پیگیری برای اجرای طرح گردشگری در دریاچه نمک قم

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: به دنبال پیگیری اجرای طرح معدنی و گردشگری در دریاچه نمک قم هستیم و این دریاچه نیازمند زیرساخت‌هایی همچون جاده است.

به گزارش شاتا ، محمود سیجانی در نشست شورای معادن استان قم با اشاره به تشکیل کارگروه بخشودگی جرایم دیرکرد حقوق دولتی در استان قم اظهار کرد: براساس قانون و با تصویب این کارگروه، اگر معادن اصل حقوق دولتی را در عرض ۶ ماه پرداخت کنند جرایم دیرکرد آن‌ها بخشوده می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته نخستین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی استان قم در اسفندماه برگزار شد، معادن صاحب نامی در این نمایشگاه شرکت کردند و استاندار قم، نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از نمایشگاه معدن و صنایع معدنی قم بازدید داشتند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: یکی ازمرجع استعلام جهت واگذاری معادن براساس قانون اداره منابع طبیعی است، این اداره در استان قم در سال گذشته با ۹۰ درصد محدوده‌های اکتشافی ارسالی مخالفت کرد و در سال ۹۶ تنها ۶ پروانه بهره برداری در استان صادر شد.

سیجانی با اشاره به ضرورت ایجاد ارزش افزوده بخش معدن در استان قم، اظهار کرد: در زمینه استفاده از پتانسیل معدن، شاهد افتتاح فاز چهارم شرکت بین المللی آجز نسوز آذرخش توسط ریاست مجلس شورای اسلامی بودیم که این شرکت با خاک صنعتی و با ۲۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری، ۱۲۰ نفر را شاغل به کار کرد.

وی ادامه داد: به دنبال دریافت تسهیلات اشتغال روستایی برای معادن استان قم هستیم که این تسهیلات با سود ۱۰ درصد است، همچنین پیگیر نتایج مطالعات ژئوفیزیک هوایی استان هستیم، استخراج مس و آهن در استان قم قابلیت خوبی دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: به دنبال پیگیری اجرای طرح معدنی و گردشگری در دریاچه نمک قم هستیم و این دریاچه نیازمند زیرساخت‌هایی همچون جاده است.

سیجانی در پایان با اشاره به ضرورت رعایت قانون در زمینه استخراج مواد معدنی توسط دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: این دستگاه‌ها برای استخراج منابع معدنی باید مجوز بگیرند و دستگاه‌های نظارتی در این خصوص پیگیر هستند.

اخبار مرتبطمطلب پیگیری برای اجرای طرح گردشگری در دریاچه نمک قم برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend