لزوم تشویق روابط عمومی هایی که به خبرها و نکات بیرون سازمانی نسبت به عملکرد مجموعه خود فعال هستند – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷
باید دست هنرمند کارگر ایرانی را بوسید – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷

پیگیری برای اجرای طرح گردشگری در دریاچه نمک قم – مجله خبری اقتصاد پیشرو


پیگیری برای اجرای طرح گردشگری در دریاچه نمک قم

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: به دنبال پیگیری اجرای طرح معدنی و گردشگری در دریاچه نمک قم هستیم و این دریاچه نیازمند زیرساخت‌هایی همچون جاده است.

به گزارش شاتا ، محمود سیجانی در نشست شورای معادن استان قم با اشاره به تشکیل کارگروه بخشودگی جرایم دیرکرد حقوق دولتی در استان قم اظهار کرد: براساس قانون و با تصویب این کارگروه، اگر معادن اصل حقوق دولتی را در عرض ۶ ماه پرداخت کنند جرایم دیرکرد آن‌ها بخشوده می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته نخستین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی استان قم در اسفندماه برگزار شد، معادن صاحب نامی در این نمایشگاه شرکت کردند و استاندار قم، نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از نمایشگاه معدن و صنایع معدنی قم بازدید داشتند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: یکی ازمرجع استعلام جهت واگذاری معادن براساس قانون اداره منابع طبیعی است، این اداره در استان قم در سال گذشته با ۹۰ درصد محدوده‌های اکتشافی ارسالی مخالفت کرد و در سال ۹۶ تنها ۶ پروانه بهره برداری در استان صادر شد.

سیجانی با اشاره به ضرورت ایجاد ارزش افزوده بخش معدن در استان قم، اظهار کرد: در زمینه استفاده از پتانسیل معدن، شاهد افتتاح فاز چهارم شرکت بین المللی آجز نسوز آذرخش توسط ریاست مجلس شورای اسلامی بودیم که این شرکت با خاک صنعتی و با ۲۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری، ۱۲۰ نفر را شاغل به کار کرد.

وی ادامه داد: به دنبال دریافت تسهیلات اشتغال روستایی برای معادن استان قم هستیم که این تسهیلات با سود ۱۰ درصد است، همچنین پیگیر نتایج مطالعات ژئوفیزیک هوایی استان هستیم، استخراج مس و آهن در استان قم قابلیت خوبی دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: به دنبال پیگیری اجرای طرح معدنی و گردشگری در دریاچه نمک قم هستیم و این دریاچه نیازمند زیرساخت‌هایی همچون جاده است.

سیجانی در پایان با اشاره به ضرورت رعایت قانون در زمینه استخراج مواد معدنی توسط دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: این دستگاه‌ها برای استخراج منابع معدنی باید مجوز بگیرند و دستگاه‌های نظارتی در این خصوص پیگیر هستند.

اخبار مرتبطمطلب پیگیری برای اجرای طرح گردشگری در دریاچه نمک قم برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *