مهار آتش سوزی در یکی از بزرگترین بنادر صیادی کشور – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۷
افزایش داخلی‌سازی واگن‌ در کشور – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۷

افزایش ۱۵ درصدی صادرات غیرنفتی در سال ۹۶ / افزایش ۲۰ درصدی صادرات غیرنفتی اذربایجان شرقی در سال ۹۶/ایجاد اشتغال برای ۵۹۶۰ نفر با افتتاح یا اغاز عملیات احرایی ۱۶ طرح در اذربایجان شرقی – مجله خبری اقتصاد پیشرو


در شش ماهه اول ۹۶ (پایان دولت یازدهم)حدود ۲۲۲ واحد صنعتی جدید( ۱۰۵ واحد ایجادی و ۱۱۷ واحد توسعه ای)

و در شش ماهه دوم۹۶ (اغاز دولت دوازدهم) ۲۷۳ واحد صنعتی ( ۱۲۰ ایجادی و ۱۵۳ جدید صنعتی ) و در مجموع ۴۹۲ واحد صنعتی با رشد بیش از ۳۲ درصد نسبت به سال قبل در این استان پا به عرصه وجود نهاد و موجبات اشتغال قابل ملاحظه ای را فراهم کرد.

به گزارش شاتا، در آیین افتتاح پروژه های صنعتی اذربایجان سرقی گفت : در سال ۹۶ نزدیک به یک هزار و ۲۳ واحد صنعتی کوچک و بزرگ در استان اذربایجان شرقی ( ۴۲ واحد آن بزرگ صنعتی بودند) با استفاده از تسهیلات طرح نوسازی و بهسازی و طرح رونق تولید در مجموع دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به عرصه تولید واشتغال بازگشتند.

وی افزود : نگاه مردم به آینده، اقتصاد و صنعت را تقاضای تاسیس واحدهای صنعتی جدید نشان می دهد.

همچنین خاطرنشان شد، در شش ماهه اول سال گذشته ۴۸۵ واحد و در شش ماهه دوم با رشد قابل ملاحظه ای ۵۸۵ واحد و در مجموع یک هزار و ۷۰ واحد که ۲۴.۵ درصد رشد را نسبت به سال قبل از ان نشان میدهد، تقاضای تاسیس واحدهای صنعتی را در این استان داشتیم.

شریعتمداری ضمن ابراز خوشحالی از خبر اعلام شده توسط رییس جمهور در جمع مردم تبریز اعلام کرد صادرات غیر نفتی کشور رشد ۱۵ درصدی داشته و از این میزان ۳۹.۴ درصد رشد کالاهای غیر از میعانات گازی و پتروشیمی است.

وی در ادامه افزود : در استان اذربایجان شرقی در سال ۹۶ ، ۲۰ درصد صادرات غیرنفتی رشد کرد که عموما صادرات صنعتی به کشورهای مختلف بوده است، به عنوان نمونه واحد اهنگری تراکتور سازی تبریز به ۵ کشور مهم صادرات دارد.

در این سفر ۱۶ طرح در حال افتتاح و در مرحله عملیات اجرایی وجود دارد (۸ طرح بهره برداری و ۸ طرح اغاز عملیات اجرایی)

مجموع این طرح ها برای ۵ هزار و ۹۶۰ نفر اشتغال ایجاد می کند و میزان سرمایه گذاری کل این طرح ها دو هزار و ۲۲۷ میلیارد تومان است.

شهرک صنعتی خصوصی کارافرینان در شبستر به مساحت بیش از ده هزار هکتار زمین صنعتی و سرمایه گذاری۱۰۶ میلیارد تومان اغاز به فعالیت می کند.

همچنین بزرگترین شهرک صنعتی خصوصی کشور در این استان آغاز به کار می کند و تبدیل شهرک صنعتی بعثت به شهر صنعتی کلید خواهد خورد.

در پایان شریعتمداری ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت و بسیار خوشحالم که در استان قهرمان اذربایجان شرقی مهد صنعت و معدن و تجارت خصوصی ایران هستم.

مردم ایثارگر و سخت کوش این استان در صنعت و تجارت کشور شهره هستند، بیشترین مشارکت مردم در اقتصاد در بین همه استانها در آذربایجان شرقی است که نمونه اش همین واحد آهنگری تراکتورسازی است که با نوآوری، تکنولوژی تولید، نواوری و خلاقیت و افزایش بهره وری به موفقیتهای خوبی در تولید و صادرات دست پیدا کند.مطلب افزایش ۱۵ درصدی صادرات غیرنفتی در سال ۹۶ / افزایش ۲۰ درصدی صادرات غیرنفتی اذربایجان شرقی در سال ۹۶/ایجاد اشتغال برای ۵۹۶۰ نفر با افتتاح یا اغاز عملیات احرایی ۱۶ طرح در اذربایجان شرقی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *