امسال ۱۰ پروژه صنعتی در خوزستان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷
تشکیل جلسه ویژه بررسی مشکلات تولیدکنندگان و اصناف بازار کفش تبریز – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷

سازمان بنادر برنامه های خوبی برای توسعه گردشگری دریایی تدوین کرده است / استان مازندران؛ می تواند قطب سفرهای دریایی کشور شود/ گردشگری دریایی؛ باعث ثبات اقتصادی می شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو


عزت الله یوسفیان ملا درباره توسعه گردشگری دریایی به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: سال های متمادی است که در مورد فاصله گرفتن کشور از درآمدهای نفتی صحبت می شود و بارها وابستگی درآمدهای نفتی برای کشور چالش زا شده است.وقتی قیمت جهانی کاهش پیدا می کند خودبخود درآمدهای ارزی کشور کم می شود.این در شرایطی است که وابستگی به گردشگری دریایی؛ باعث ثبات اقتصادی می شود.

 

وی ادامه داد: بهترین جایگزین برای عدم وابستگی به درآمدهای نفتی، صنعت گردشگری است که تحت تاثیر هیچ عاملی قرار نمی گیرد.از اینرو یکی از کارهای که مجموعه های مختلف چون سازمان میراث فرهنگی و سازمان بنادر می توانند با حمایت دولت به سرانجام برسانند، انواع گردشگری و به خصوص گردشگری دریایی داخلی و خارجی است.

 

نماینده مردم آمل  با بیان اینکه گردشگری دریایی داخلی و خارجی به منزله جذب مسافران کشور و سایر کشورها است، تصریح کرد: خیلی از کشورهای صاحب دریا، با جذب گردشگری دریایی درآمد زایی می کنند. در این زمینه به توسعه و جایگاه مطلوبی دست پیدا کردند.از اینرو ایران هم می تواند در این مسیر رشد قابل توجهی پیدا کند.

 

وی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی برنامه های مدونی برای توسعه گردشگری دریایی دارد، اذعان داشت: به رغم آنکه این سازمان تلاش های متعددی برای رونق گردشگری دریایی انجام داده، اما هنوز کافی نیست.بدین جهت پیشنهاد می کنم؛ استان مازندران به عنوان قطب گردشگری دریایی مدنظر قرار گیرد تا یک منطقه به عنوان پایلوت، روند توسعه ای خود در این بخش تخصصی دنبال کند.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ایران باید حداکثر استفاده را از دریا ببرد.درست است که حمل و نقل دریایی محوری ترین فعالیت بندری کشور است ولی اگر بخواهیم برای اقتصاد کشور کار پایه ای انجام دهیم، توسعه گردشگری دریایی اهمیت بسزایی دارد.

 

وی با بیان اینکه باید از روزمره گی در فعالیت های بندری فاصله بگیریم، خاطرنشان کرد: صنعت دریا و دریانوردی نیازمند تحول جدی است.بر این اساس نمایندگان مجلس در جهت توسعه بخش های مختلف دریایی، آماده همکاری هستند.

 مطلب سازمان بنادر برنامه های خوبی برای توسعه گردشگری دریایی تدوین کرده است / استان مازندران؛ می تواند قطب سفرهای دریایی کشور شود/ گردشگری دریایی؛ باعث ثبات اقتصادی می شود برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *