سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد منصوب شد > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷
رتبه اول خراسان رضوی در سرمایه گذاری صنعتی کشور/ تحقق ۳۷ هزار و ۸۴۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری در پروانه های بهره برداری صنعتی سال ۹۶ – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

تصویب فهرست بنگاههای قابل واگذاری در سال ۱۳۹۷، در جلسه امروز هیات واگذاری – مجله خبری اقتصاد پیشرو


تصویب فهرست بنگاههای قابل واگذاری در سال ۱۳۹۷، در جلسه امروز هیات واگذاری

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، یکی از تکالیف هیات واگذاری در هر سال این است که فهرستی شامل اسامی بنگاههای مشمول واگذاری به همراه میزان سهام یا درصد قابل واگذاری آنها و نیز برنامه واگذاری را به تصویب برساند.

از این رو از آنجا که طبق قانون تا پایان سال ۹۳ می بایست همه واگذاریها خاتمه پیدا کند، بر این اساس از سال ۹۴، همه ساله قانونگذار در قوانین بودجه سنواتی اجازه واگذاری بنگاهها تا خاتمه کامل واگذاریها را به سازمان خصوصی سازی داده است.

در این راستا امسال هم به اعتبار قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، اجازه واگذاری برای بنگاههای مشمول اصل ۴۴ قانون اساسی صادر شده است. بنابراین در جلسه امروز(شنبه) هیات واگذاری که صبح امروز در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، این هیات تمامی بنگاههای شناسایی شده تا کنون را در لیست واگذاریهای سالجاری قرار داد و به تصویب رساند.

این بنگاهها شامل مواردی که فاقد هر گونه ابهام یا چالش در امر واگذاری هستند، بوده و ۴۱۲ بنگاه را شامل می شود و تعدادی نیز بنگاههای نیازمند بررسی و کارشناسی بیشتر هستند که تعداد آنها ۲۲۰ مورد می باشد.

بر این اساس در جلسه امروز هیات واگذاری مقرر شد در مورد این ۲۲۰ بنگاه مشمول واگذاری در جلسات آتی این هیات، رسیدگی دقیق تری صورت گیرد و صرفا چنانچه لازم بود هیات واگذاری در خصوص خروج این ۲۲۰ بنگاه از لیست واگذاریها به دولت پیشنهاد بدهد. بنابراین در جلسه امروز هیات واگذاری در خصوص قرار گرفتن حدود ۶۳۰ بنگاه در لیست واگذاریهای سال ۹۷ برای واگذاری مصوبه صادر شد.

تصمیم گیری در خصوص سود فروش اقساطی و خسارت تاخیر در تادیه خریداران سال ۹۷ در خصوص واگذاریها نیز از دیگر مصوبات جلسه امروز هیات واگذاری بود که بر این اساس مقرر شد نرخ سود فروش اقساطی بنگاههای مورد واگذاری دولت به بخش خصوصی و تعاونی ۱۰ درصد و بخش های عمومی غیردولتی ۱۳ درصد باشد.

نرخ خسارت تاخیر در تادیه کلیه خریداران نیز در این جلسه ۶ درصد تصویب شد که بدین ترتیب سود فروش اقساطی و خسارت تاخیر مصوب نرخ معادل نرخ های مصوب سال ۱۳۹۶ می باشد.

علاوه بر این در جلسه امروز هیات واگذاری، تخفیف یکی از خریداران بنگاههای سنوات قبل که اقدامات مثبت و موثری را در خصوص شرکت خریداری شده از جمله حفظ و ارتقای اشتغال، بهبود سرمایه‌گذاری و بهره‌وری انجام داده است، مورد رسیدگی و تصویب قرار گرفت.

در پایان جلسه امروز هیات واگذاری نیز مقرر شد گزارش جامعی از عملکرد سال ۱۳۹۶ توسط سازمان خصوصی سازی برای ارائه در جلسات بعدی این هیات تهیه شود.مطلب تصویب فهرست بنگاههای قابل واگذاری در سال ۱۳۹۷، در جلسه امروز هیات واگذاری برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *