تصویب فهرست بنگاههای قابل واگذاری در سال ۱۳۹۷، در جلسه امروز هیات واگذاری – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷
اشتباه محاسباتی افسر کشتی کریستال و تغییر مسیر به سمت راست که ۱۵ دقیقه قبل از سانحه آغاز شده بود باعث تصادف با نفتکش سانچی شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

رتبه اول خراسان رضوی در سرمایه گذاری صنعتی کشور/ تحقق ۳۷ هزار و ۸۴۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری در پروانه های بهره برداری صنعتی سال ۹۶ – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با تحقق ۳۷ هزار و ۸۴۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری در پروانه های بهره برداری صنعتی در سال ۹۶ این استان رتبه اول سرمایه گذاری صنعتی کشور را به دست آورد و مجموع سرمایه گذاری صنعتی استان از ۹ هزار و ۳۰۵ میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۱۵ هزار و ۲۶۶ میلیارد تومان در ابتدای سال ۹۷ رسیده است‌.

به گزارش شاتا، راضیه علیرضایی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: سهم این استان از طرح های مهم کشور ۱۲ درصد بود که از شش طرحی که داشتیم ۵ طرح به بهره برداری رسیده است و فقط در طرح گندله امید نور بخش خصوصی تقاضای افزایش تسهیلات را دارد که امسال به نتایح خوبی خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۶ هدف گذاری تکمیل ۱۶۶ طرح در این استان با پیشرفت فیزیک بالای ۶۰ درصد را داشتیم، تصریح کرد: در این راستا اما ۲۲۷ طرح و بیش از میزان هدف گذاری شده به نتیجه رسیده است‌.

علیرضایی تعداد پروانه بهره برداری این استان را پنج هزار و ۶۷۴ فقره دانست و گفت: میزان سرمایه گذاری این پروانه ها ۱۵۲ هزار و ۶۶۲ میلیارد ریال بوده و در مجموع ۱۸۸ هزار و ۵۲۹ اشتغال به وجود آورده است از سوی دیگر سال گذشته، ۳۳۴ پروانه صادر کردیم که ۸ هزار شغل به وجود اورده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۰۰ مورد گواهی کشف و ۸۷۲ پروانه بهره برداری معدنی داشتیم، یادآور شد: ۱۶۹ هزار و ۴۵پروانه صنفی نیز داریم و از ابتدای دولت یازدهم تاکنون یک هزار و ۷۷۱ پروانه بهره برداری با اشتغال ۳۰ هزار و ۵۶۵ نفر در استان داشتیم.

علیرضایی با اشاره به ورود ماشین آلات صنعتی به ارزش یک هزار و ۲۰۰ میلیارد یورو از ابتدای سال ۹۲ در این استان، گفت: صدور ۲۷۳ فقره پروانه بهره برداری معدنی با اشتغال ۲ هزار و ۲۹ نفر در سال ۹۶ و واگذاری ۲۹ هزار و ۴۹۵ کیلومتر مربع پهنه های معدنی که واگذاری ۱۱ هزار و ۸۳۳ کیلومتر مربع توسط ایمیدرو انجام شده از مهمترین اقدامات سال ۹۶ بود‌ه است‌.

وی با اعلام اینکه در سال گذشته ۶ واحد نمونه تولیدی داشتیم، یادآور شد: تعداد هیات های تجاری از شش هیات قبلی به ۲۷ هیات در سال ۹۶ رسید، ۲۳ شرکت مدیریت صادرات در استان شکل گرفته است و از نظر مجوزهای نماد اعتماد رتبه ۲ هستیم.

همچنین کسب رتبه برتر کشور در ساماندهی عامل های توزیع دخانی با بیش از ۲ هزار عامل و توسعه فروشگاه های زنجیره ای که در حاضر ۴۶ فروشگاه بزرگ و ۱۲ زنجیره ای داریم، از مهمترین عملکرد سال ۹۶ این سازمان است‌ .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به کسب رتبه اول بازرسی های کشوری برای قاچاق کالا با ۳۰ هزارو ۲۸۶ بازرسی و رشد ۱۳ درصدی کشفیات قاچاق را از دیگر عملکردهای مهم این سازمان دانست و ادامه داد: ۷۷ درصد مصوبات ستاد تسهیل اجرایی شده است و ۷۲۹ میلیارد تومان تسهیلات برای یک هزارو ۸۸ واحد تولیدی کوچک و متوط در سال ۹۶ ارایه دادیم.

علیرضایی در ادامه سخنان خود ایجاد دو شهرک صنعتی فناوری خاص (های تک) با مشارکت شرکت شهرک های صنعتی و تعیین سهم بانکها در تسهیلات نوسازی و بهسازی واحدهای صنعتی را از جمله مصوبات پیشنهادی خود مطرح کرد و گفت: حذف مالیات بر ارزش افزوده شمش نقره تولید داخل جهت ایجاد رقابت با شمش نقره قاچاق مصوبه پیشنهادی دیگر است.

همچنین تکمیل اکتشافات ژئوفیزیک و آب کارستی و تولید الکترودهای گرافیتی و نسوزهای پیشرفته با توجه به توسعه صنایع معدنی استان با مشارکت ایمیدرو و فراوری آنتیموان نیز مصوبات پیشنهاد دیگر است.مطلب رتبه اول خراسان رضوی در سرمایه گذاری صنعتی کشور/ تحقق ۳۷ هزار و ۸۴۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری در پروانه های بهره برداری صنعتی سال ۹۶ برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *