یک کشتارگاه دولتی خصوصی می‌شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷
توصیه‌های ایمنی برای تکرار نشدن سانحه سانچی/ طرح درس مدیریت منابع انسانی در پل فرماندهی تصویب شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷

۴۷ هزار مورد نظارت و بازرسی در آذربایجان‌غربی انجام شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو


47 هزار مورد نظارت و بازرسی در آذربایجان‌غربی انجام شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در بازه زمانی اجرای طرح هفتم بهمن سال گذشته تا چهاردهم اردیبهشت امسال، تعداد ۴۷ هزار و ۳۲ مورد بازرسی در استان انجام شده است.

به گزارش شاتا، جعفرصادق اسکندری با بیان این مطلب، افزود: در این زمینه یک هزار و ۷۶۱ پرونده تشکیل و یک هزار و ۹۸۹ تخلف کشف شد و ارزش ریالی پرونده‌ها ۴۰۱ میلیارد و ۱۷۴ میلیون و ۶۶هزار و ۶۲۷ ریال بوده که به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی افزود: بیشترین بازرسی‌ها در این طرح، به ترتیب مربوط به انواع نان با ۱۶ درصد، پوشاک و کیف و کفش با ۱۱ درصد، مواد پروتئینی ۸ درصد و بقیه، سایر کالا و خدمات را شامل می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی بیان کرد: بیشترین تخلفات پس از سایر کالا و خدمات نیز به ترتیب مربوط به پوشاک و کیف و کفش با ۲۴ درصد، انواع نان ۱۴درصد و خدمات عمومی ۱۱درصد را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مدت زمان مذکور یک هزار و ۱۷۷ مورد شکایات قابل پیگیری دریافت شده است افزود: از مجموع شکایات دریافتی ۶۸ درصد به صورت تلفنی، ۲۴ درصد حضوری، هشت درصد کتبی و تعداد ۵۷۸ مورد نیز گزارش ناظران افتخاری دریافت بوده است.

اسکندری تصریح کرد: از مجموع شکایات قابل پیگیری ۴۰ درصد متخلف، ۵۲ درصدغیر متخلف و ۸ درصد نیز در مرحله بررسی است.

وی با اشاره به فراوانی شکایات اخذ شده کالایی بیان کرد: در این رابطه ۷۶ درصد گزارش کالایی اخذ شده که از این تعداد ۲۰ درصد مربوط به انواع نان،۹ درصد پوشاک، سه درصد تخم مرغ و بقیه سایر کالاها را شامل می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به فراوانی گزارشات اخذ شده خدماتی بیان کرد: در این زمینه نیز ۲۴ درصد گزارش خدماتی اخذ شده که از این تعداد ۱۲ درصد مربوط به رستوران‌های غذاخوری، ۸ درصد مشاورین املاک و بقیه، سایر موارد را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح تنظیم میوه شب عید و با اشاره به اینکه میزان سهمیه جذب شده پرتقال این استان یک هزار و ۷۸۰ تن بود افزود: از این میزان ۶۴۴ تن در مرکز استان و یک هزار تن به شهرستان‌های تابعه استان توزیع شده و میزان باقیمانده بدون سورت حدود ۱۶۴ تن بوده است.

اسکندری گفت: میزان سهمیه سیب درختی این استان نیز ۸۱۴ تن بوده که از این میزان ۲۸۳ تن در مرکز استان و ۴۵۱ تن به شهرستان‌های تابعه استان توزیع شده است .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با بیان اینکه قیمت سیب درختی طرح تنظیم میوه شب عید درب سردخانه ۱۵ هزار ریال و مصرف کننده ۱۸ هزار ریال بوده است افزود: قیمت پرتقال تنظیم بازار درب سردخانه نیز ۱۲ هزار و مصرف کننده ۱۵ هزار ریال بوده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون تعداد ۴۶۲ عامل مجاز میوه طرح تنظیم بازار در سطح استان فعال بوده که از این تعداد ۱۰۰ عامل توزیع مربوط به مرکز استان و بقیه، شهرستان‌های تابعه را شامل می‌شود.

اسکندری بیان کرد: هم اکنون تعداد ۱۴۱ نفر بازرس و کارشناس در سطح استان در طرح نظارتی نوروز فعال هستند.

وی تصریح کرد کرد: در طرح کشیک‌های مستقر در نمایشگاه‌های فروش بهاره و فروشگاه‌های بزرگ و محل‌های عرضه تنظیم میوه شب عید به ویژه در سردخانه، به صورت فعال از ساعت ۷٫۳۰ صبح تا ۱۹ عصر حضور دارند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: علاوه بر آن، ۶۳۱ مورد بازرسی به صورت تیم مشترک با دستگاه‌های ذیربط از جمله اداره کل تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل استاندارد، اداره میراث فرهنگی و گردشگری، اتحادیه‌ها و اتاق اصناف از واحدهای صنفی و غیر صنفی انجام شده است.

اخبار مرتبطمطلب ۴۷ هزار مورد نظارت و بازرسی در آذربایجان‌غربی انجام شد برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *