در دولت دوازدهم کل واگذاری ها به بخش خصوصی واقعی بوده است – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷
بهره وری در فرآیندها، مستلزم اعتقاد جدی بدنه سازمان به مدیریت کیفیت است/ سازمان بنادر ارگان پیشرو در انطباق با سیستم های مدیریتی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷

صادرات ۸۱۱ میلیون دلاری کالا از استان قزوین محقق شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین میزان تحقق صادرات کالا از استان را ۸۱۱ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: از این میزان ۵۸۰ میلیون دلار از طریق گمرک البرز انجام شده است.

به گزارش شاتا، علی پرزحمت عصر یکشنبه در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: میزان صادرات انجام گرفته به لحاظ وزنی ۲۱ درصد و از نظر ارزشی نیز ۳۹ درصد نسبت به سال ۹۵ افزایش داشته است.

به گفته وی، پلاستیک و نایلون، مصنوعات پلیمری و مواد شیرخشک از مهمترین اقلامی صادراتی استان بوده که به کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان و پاکستان ارسال شده است.

پرزحمت با اشاره به صادرات محصولات استان قزوین به ۵۷ کشور جهان، بیان کرد: کشور عراق با ۷۴ درصد در رتبه نخست صادرات قرار دارد.

پرزحمت با اشاره به شناسایی ۲۲۹ صادر کننده در استان که نقش اساسی در میزان افزایش صادرات داشته اند، گفت: سال گذشته ۳۹۶ میلیون دلار صادرات قزوین توسط سازمان توسعه تجارت کشور سیاست گذاری شده بود.

وی در ادامه یادآور شد: پلاستیک و سفره های یک بار مصرف به ارزش ۱۷۳ میلیون دلار، ۳۰ درصد سهم صادرات استان را به خود اختصاص داده و چیپس و مواد شوینده نیز در رتبه های بعدی صادرات قرار دارند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین با بیان اینکه در سال گذشته همچنین ۱۳۵ هزار تن کالا به ارزش ۸۴۲ میلیون دلار از خارج وارد استان شده است، گفت: کشور چین با ۳۰، ترکیه با ۱۶٫۵، آلمان با ۱۶ و امارات با ۱۱ درصد رتبه های نخست تا چهارم واردات استان را داشته اند.

استان قزوین سه هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی دارد.مطلب صادرات ۸۱۱ میلیون دلاری کالا از استان قزوین محقق شد برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *