رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز منصوب شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷
پروژه فولاد سبزوار جزو هفت طرح بزرگ فولادی است – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷

نمره قبولی ممیزان شرکت IMQ ایتالیا به سازمان بنادر / تایید رویکرد سازمان بنادر در تقویت زیرساخت های آی تی و نرم افزاری/ سازمان بنادر در برخی از فرآیندها فراتر از الزامات استانداردها و معیارها عمل کرد/ حضور سازمان بنادر در جوایز ملی تعالی سازمانی – مجله خبری اقتصاد پیشرو


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در مراسم اختتامیه ممیزی نهایی صدور گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت توسط  موسسه IMQ ایتالیا، آلفرد کاربدیان سر ممیز این شرکت با ارائه گزارشی از فرایند ارزیابی انطباق سازمان بنادر با استاندارد های ۹۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵ گفت: سازمان بنادرو دریانوردی در مرحله دوم ممیزی ایزو ۹۰۰۱ ورژن ۲۰۱۵ برای اخذ گواهی نامه سیستم مدیریت کفیت به شرکت IMQ در ایتالیا معرفی می شود.

 

عمکرد خوب سازمان بنادر در خدمات رسانی به مشتریان

در این گزارش که در سه بخش و بر پایه یافته های تیم ممیزی ارائه شد آمده است: استفاد گسترده سازمان بنادر از نرم افزارهای موثر مانند سما، سامانه جامع مدیریت سواحل، سامانه جامع مناطق ویژه بندری و غیره نشان دهنده رویکرد این سازمان در تقویت زیرساخت های آی تی و نرم افزاری است.

 

بنابر اعلام سر ممیز شرکت IMQ ایتالیا، نقاط مثبت در بخش های است که سازمان بنادر فراتر از الزامات استانداردها و معیارها عمل کرده است.

 

براساس این گزارش، “مشخص بودن اهداف و برنامه ریزی برای دستیابی به آن و اقدامات موثر برای انجام ممیزی داخلی ” از دیگر نقاط مثبت سازمان بنادر در فرایند ممیزی نهایی محسوب می شود.

 

به گفته آلفرد کاربدیان، سازمان بنادر در راستای خدمات رسانی به مشتریان در اکثر فرایندها کلیدی و محوری بسیار خوب عمل کرده است؛ چنانکه کاهش میانگین زمان ارائه خدمات به ویژه در زمان ثبت شناور و زمان صدور مجوز های عملیات بندری و دریایی دیده می شود.

 

تلاش گسترده سازمان بنادر و دریانوردی جهت انطباق فعالیت های خود با نرم ها و استاندارد های بین المللی مثل استاندارد های آموزش و تدوین آنها با ضوابط آیمو و قرار گرفتن در لیست سفید آیمو از نکات مثبت این سازمان در فرایند ممیزی است.

 

یافته های ممیزی در بخش فرصت های بهبود

 

سرممیز شرکت IMQ ایتالیا در بخش دوم این گزارش در خصوص توصیه های بهبود و احتمال ورود به مرحله عدم انطباق در برخی از روندها، تاکید کرد: در برنامه سما که بر اساس اهداف سازمان بنادر پایش می شود، بین پیشرفت واقعی افراد و پیشرفت ثبت شده ، بعضا عدم انطباق دیده می شود.

 

وی بازنگری شاخص ها از نظر تناسب و کفایت را به مسئولان سازمان بنادر توصیه کرد و افزود: با توجه به فعالیت سازمان بنادر در حوزه آموزش های داخلی و خارجی ، تاکید می شود برای آموزش پرسنل داخلی از راهنمای ایزو ۱۰۰۱۵ و در خصوص آموزش ذینفعان خارجی در بنادر از راهنمای ۲۹۹۹۰ استفاده شود.

 

سرممیز شرکت ایتالیایی IMQ گفت: سازمان بنادر و دریانوردی این پتاسیل را دارد که با بهبودهایی که ایجاد می کند، در جوایز ملی بهره وری و تعالی سازمانی ورود کند و مدل توسعه ای خودش را به مدل تعالی سازمانی تبدیل کند.

 

 مطلب نمره قبولی ممیزان شرکت IMQ ایتالیا به سازمان بنادر / تایید رویکرد سازمان بنادر در تقویت زیرساخت های آی تی و نرم افزاری/ سازمان بنادر در برخی از فرآیندها فراتر از الزامات استانداردها و معیارها عمل کرد/ حضور سازمان بنادر در جوایز ملی تعالی سازمانی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *