نمره قبولی ممیزان شرکت IMQ ایتالیا به سازمان بنادر / تایید رویکرد سازمان بنادر در تقویت زیرساخت های آی تی و نرم افزاری/ سازمان بنادر در برخی از فرآیندها فراتر از الزامات استانداردها و معیارها عمل کرد/ حضور سازمان بنادر در جوایز ملی تعالی سازمانی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷
تعرفه ۸ برابری برق در انتظار دستگاه‌های اجرایی پرمصرف – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷

پروژه فولاد سبزوار جزو هفت طرح بزرگ فولادی است – مجله خبری اقتصاد پیشرو


پروژه فولاد سبزوار جزو هفت طرح بزرگ فولادی است

رئیس هیات عامل سازمان توسعه نوسازی، معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: پروژه پارس فولاد سبزوارکه امروز با حضور رئیس جمهوری به طور رسمی در جوین افتتاح شد جزو هفت طرح بزرگ فولادی در ایران است.

به گزارش شاتا ، مهدی کرباسیان در حاشیه مراسم افتتاح طرح پارس فولاد سبزوار افزود: اجرای این پروژه سال ۱۳۹۲ در ابتدای دولت یازدهم به دلیل مشکلات زیرساختی نظیر آب و برق و راه آهن تعطیل شده بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ایمیدرو به لحاظ مالی با مشکل مواجه بود، بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی ۸۵ درصد از هزینه اجرای این پروژه از طریق مشارکت شرکت سرمایه گذاری بانک پارسیان واگذار و ۱۵ درصد از طریق ایمیدرو تامین شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با بهره برداری از این طرح تولید ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی به ظرفیت تولید فولاد در ایران اضافه شد. از مزیتهای دیگر این طرح ایجاد توازن در جهت زنجیره تولید فولاد کشور است.

وی افزود: از پارسال تاکنون چهار میلیون تن آهن اسفنجی از پنج طرح فولادی در ایران تولید شده که پروژه پارس فولاد سبزوار پنجمین طرح فولادی در سطح کشور به شمار می رود.

کرباسیان حجم تولید آهن اسفنجی در کشور را سال ۱۳۹۲ حدود ۲۱ میلیون تن عنوان و بیان کرد: سال ۱۳۹۶ این میزان از مرز ۳۱ میلیون تن عبور کرد و امسال نیز انتظار این است از ۳۵ میلیون تن فراتر رود.

وی گفت: هم اینک ظرفیت تولید فولاد در ایران به حدی رسیده که در این حوزه صادرات به خارج صورت می گیرد و پس از برجام ۹ میلیون تن معادل ۲۰ درصد ظرفیت فولاد کشور صادر شده است. برای توسعه اقتصاد مقاومتی و پویا در این حوزه نیازمند شناسایی بازارهای جدید جهانی هستیم.

گفتنی است واحد تولیدی شرکت پارس فولاد سبزوار امروز با حضور رئیس جمهور در شهر نقاب به بهره برداری رسید. نقاب مرکز شهرستان ۵۴ هزار نفری جوین در فاصله ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبطمطلب پروژه فولاد سبزوار جزو هفت طرح بزرگ فولادی است برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *