پاکتهای مزایده یک سیلوی دولتی بازگشایی شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
خرداد ۲۵, ۱۳۹۷
عید سعید فطر مبارک باد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
خرداد ۲۵, ۱۳۹۷

بیش از ۸۵ درصد قطعات صنعت خودروسازی کشور در سمنان تولید می‌شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: هم‌اکنون بیش از ۸۵ درصد قطعات صنعت خودروسازی کشور در استان سمنان تولید و تأمین می‌شود.

به گزارش شاتا، بهروز اسودی در جلسه بررسی روند اجرایی پروژه شناسایی ظرفیت‌های تولید ملی بیان کرد: با تسهیلات کارگروه اشتغال استان سمنان، تعداد واحدهای صنعتی غیرفعال استان سمنان از ۳۳ به ۲۷ درصد کاهش یافته است.

وی از فعالیت دو هزار و ۱۰ واحد صنعتی در استان سمنان خبر داد و گفت: از مجموع دو هزار و ۱۰ واحد فعال در حال بهره‌برداری، ۹۲ درصد در بخش صنایع کوچک، سه درصد در بخش صنایع متوسط و پنج درصد معادل ۸۵ واحد در صنایع بزرگ فعالیت دارند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از وجود ۶۰۰ واحد معدنی فعال در سمنان خبر داد و گفت: معادن زئولیت و سلستین از معادن منحصربه‌فرد در کشور هستند که از حیث تولید رتبه اول را در کشور دارا هستیم.

اسودی گفت: در حال حاضر، ۵۱ هزار نفر در بخش صنعت و چهار هزار و ۲۰۰ نفر در بخش معدن در استان سمنان مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: در بخش سرمایه‌گذاری خارجی در استان سمنان، از سه منطقه ویژه اقتصادی در گرمسار، سمنان و دامغان برخوردار هستیم و کمبود منابع آبی در بخش صنعت و معدن به‌عنوان مشکل اساسی و واردات مواد اولیه از دیگر معضلات در بخش تولید صنایع استان است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: هم‌اکنون بیش از ۸۵ درصد قطعات صنعت خودروسازی کشور در استان سمنان تولید و تأمین می‌شود.

در این جلسه با حضور معاونین وزیر صنعت ، معدن و تجارت و به صورت ویدیو کنفرانس با مدیران عامل شرکت شهرک ها و روسای سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانها ، روند اجرای پروژه شناسایی ظرفیت های تولید ملی مبنی بر بروز رسانی آمار و اطلاعات طرح ها و واحد های صنعتی در داخل و خارج از شهرک های صنعتی در سطح کشور بررسی شد.مطلب بیش از ۸۵ درصد قطعات صنعت خودروسازی کشور در سمنان تولید می‌شود برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *