تعیین تنفس دو ساله در پرداخت اولین قسط کشت و صنعت و دامپروری مغان، در صورت واگذاری – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۱, ۱۳۹۷
استاندار مازندران:سرمایه گذاری گسترده در بنادر شمالی ایران/ ایجاد خط هوایی برای گردشگران دریایی در استان مازندران – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۱, ۱۳۹۷

ضرورت تامین اعتبار برای تکمیل مطالعات اکتشافی/ ایجاد آزمایشگاه زمین شناسی در کردستان ضروری است – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان بر ضرورت تامین اعتبار برای تکمیل مطالعات اکتشافی تاکید و خواستار ایجاد آزمایشگاه مجهز زمین شناسی در سنندج شد.

به گزارش شاتا، محمد دره وزمی در جلسه شورای برنامه ریزی وشورای معادن استان که با حضور رییس سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشور برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: با اتمام پروازهای اکتشافی ضرورت دارد که ۲۰ هزار نمونه حفاری در پهنه های مطالعه شده و۱۵ هزار نمونه ژئو شیمایی انجام شود.

وی با بیان اینکه مطالعه سه پهنه در استان کردستان تکمیل وبه اتمام رسیده است درخواست کرد مطالعه ژئوفیزیک هوایی پهنه دیواندره به وسعت چهار هزار کیلومتر مربع امسال انجام شود.

دره وزمی با بیان اینکه در مطالعات جدید پیش بینی ها حاکی از وجود ذخایر مناسب پلی متال در استان است، بیان کرد: بعد از اتمام کامل مطالعات میزان این ذخایر، باید برای سرمایه گذاری های جدید بر روی آنها حساب کنیم.

وی به معرفی کردستان به عنوان مرکز زمین شناسی غرب کشور نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه اداره کل زمین شناسی در کردستان ایجاد شده، ضروری است حوزه نیروی انسانی و آزمایشگاه آن تجهیز شود تا بتواند به استانهای همجوار نیز خدمات ارایه دهد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان همچنین خواستار ایجاد مطالعات برای طرح ژئو پارک با توجه به پتانسیل های گردشگری آن شد وگفت: کردستان قطب کشاورزی است و بر همین اساس، دیگر مطالبه ما شروع طرح مطالعات کشاورزی است.

دره وزمی همچنین به اهمیت موضوع فرونشست زمین در دشت های قروه و بیجار نیز گریزی زد وگفت: از سازمان زمین شناسی می­خواهیم در خصوص فرونشست زمین در دشت های قروه و بیجار نیز مطالعاتی را انجام دهد.مطلب ضرورت تامین اعتبار برای تکمیل مطالعات اکتشافی/ ایجاد آزمایشگاه زمین شناسی در کردستان ضروری است برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *