نقشه روزانه برای قطعی برق – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۱, ۱۳۹۷
مهمترین قرارداد وام بین بانکی ایران و روسیه به امضا رسید – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۲, ۱۳۹۷

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تنها مرجع تعیین قیمت کالا است – مجله خبری اقتصاد پیشرو


وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تنها مرجع تعیین قیمت در کشور است و آنها مکلفند قیمت محصول نهایی را در سایت این سازمان به آدرس اینترنتی www.124.ir قرار دهند.

به گزارش شاتا از ایرنا، «محمد شریعتمداری» امروز (چهارشنبه) در پایان جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب، افزود: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باید شکایت های واصله درباره تخلفات قیمت گذاری را به فوریت رسیدگی کرده و به تعزیرات حکومتی معرفی کند، همچنین به صورت تصادفی و موردی باید به سراغ واحدهای دریافت کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی رفته و ضمن کنترل، متخلفان را به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی کند.

وی یادآورشد: کالاهای اساسی که ارز ۴۲۰۰ تومانی به آنها تخصیص می یابد و یا با یارانه ۴۰۰ تومانی با نرخ ۳۸۰۰ تومان محاسبه می شود، دارای قیمت تثبیتی مصوب ستاد تنظیم بازارند که از سوی بازرسان مشترک سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی از مبدا کنترل می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه درباره کارت های بازرگانی نیز گفت: رسیدگی به جرایم و تخلفات احتمالی در عرصه تجاری، برپایه آیین نامه اجرایی مصوب امروز دولت در اختیار کارگروهی قرار گرفته که می‌تواند به تعلیق یا ابطال کارت های بازرگانی بپردازد.

این عضو کابینه دولت ادامه داد: براساس این آیین نامه، امکان واگذاری کارت بازرگانی و استفاده از آن توسط افرادی غیر از دارندگان کارت و سپردن آن به صورت وکالتی برای انجام عملیات اداری، همچنان مقدور است.

به گفته شریعتمداری، در صدور کارت های بازرگانی و تمدید آن‌ها، ضوابط و مقررات جدیدی توسط اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور به کار گرفته می شود تا نظم بیشتری برای استفاده از منابع ارزی کشور به منظور واردات کالا حاکم شود.مطلب سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تنها مرجع تعیین قیمت کالا است برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *