سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تنها مرجع تعیین قیمت کالا است – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۲, ۱۳۹۷
لوله گستر اسفراین – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۲, ۱۳۹۷

مهمترین قرارداد وام بین بانکی ایران و روسیه به امضا رسید – مجله خبری اقتصاد پیشرو
پس از چندین ماه مذاکره فشرده و مستقیم توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران با اکسیار روسیه (ٍEXIAR) برای برقراری یک خط اعتباری به منظور تامین مالی پروژه ها در بخش های مختلف اقتصادی به ویژه بخش های زیربنایی

پس از چندین ماه مذاکره فشرده و مستقیم توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران با  اکسیار روسیه (ٍEXIAR) برای برقراری یک خط اعتباری به منظور تامین مالی پروژه ها در بخش های مختلف اقتصادی به ویژه بخش های زیربنایی، روز سه شنبه مورخ ۵/۱۰/۱۳۹۶ با اگزیم بانک روسیه به امضا رسید. با توجه به آنکه خط اعتباری مذکور از سوی بانک های عامل ایرانی برای اجرای طرح های داخلی، هدایت و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا ۴ بانک سپه، پاساردگاد، توسعه صادرات ایران و پارسیان، برای امضای قرارداد مربوطه دعوت و به مسکو عزیمت نمودند.
قابل ذکراست؛ خط اعتباری توافق شده که برای تامین مالی پروژه های زیربنایی کشور قابل بهره مندی است، فاقد سقف مشخص بوده و بر اساس طرح هایی که مطالعات آنها توسط دستگاه های ذیربط ، نهایی و مراحل تصویب داخلی آنها صورت پذیرفته باشد، قابل تخصیص و بهره مندی است.
بر اساس تفاهمات فیمابین و قرارداد منعقده، اکسیار روسیه علاوه بر استفاده از منابع در اختیار خود از منابع سایر بانک های بزرگ روسی نیز جهت تامین مالی پروژه ها استفاده خواهد کرد. این قرارداد می تواند نقش موثری در گسترش و تعمیق همکاری های اقتصادی دو کشور، ایفا نماید.
شایان ذکر است؛ ارتقا و افزایش روابط و همکاری های اقتصادی ایران و روسیه در همه عرصه ها و بخش های مختلف، همواره مورد تاکید و توافق روسای محترم جمهور دو  کشور بوده است.مطلب مهمترین قرارداد وام بین بانکی ایران و روسیه به امضا رسید برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *