بخش خصوصی واقعی، بازیگر اصلی اقتصاد کشور است – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۲۱, ۱۳۹۷
ابقاء ایران در لیست اعضای مشورتی آیمسو/ حضور فعال ایران در آیمسو/ لزوم تداوم خدمات ارتباطات ماهواره های  در جهت تامین ایمنی و امنیت دریانوردی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۲۱, ۱۳۹۷

مجوز حمل بار منوط به داشتن کدرهگیری است – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد: بارهایی که از مبداء و مقصد فاقد کدرهگیری از سامانه جامع انبار باشند، مجوز جابجایی نخواهند داشت.

به گزارش شاتا، ناصر فغفوری افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور مبارزه با قاچاق کالا، سامانه جامع انبارها را طراحی کرده است تا کالای تولیدی شرکت ها و کارخانه ها در انبارها ثبت و رصد شود.

وی با بیان اینکه در گذشته ثبت موجودی انبارها در این سامانه الزام قانونی نداشت، تاکید کرد: بعد از این، بارنامه های الکترونیکی از طریق اداره حمل و نقل صادر خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: کسانی که اقدام به حمل بار کنند باید مبداء و مقصد بار آنها بر اساس کد رهگیری از سامانه جامع انبار مشخص باشد و در صورت نداشتن آن حمل کالا امکانپذیر نخواهد بود.

فغفوری تاکید کرد: بر این اساس باید همه معادن، تجار، کارخانه ها و شرکت های تولیدی به ثبت کالای خود در سامانه جامع انبارها اقدام کنند.

وی از ثبت موجودی ۲ هزار و ۲۰۰ انبار معادن، کارخانه ، شرکت و مغازه های استان زنجان در سامانه جامع انبارها خبرداد و افزود: طی ۲ ماه اخیر یکی از ملاک های مهم برای تبرئه از احتکار کالا ثبت موجودی انبار در این سامانه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تاکید کرد: هر مدارکی که در ظن احتکار ثبت شود بلافاصله ثبت کالای آن در سامانه جامع انبار بررسی می شود و با محرز شدن این مهم کالا به معنی احتکار نیست.

فغفوری یادآوری کرد: چنانچه صاحب انباری موجودی خود را در این سامانه ثبت نکرده باشد باید ثابت کند که فروش داشته و فاکتور رسمی ارائه دهد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر احتکار به معنی واقعی در استان زنجان نداریم.مطلب مجوز حمل بار منوط به داشتن کدرهگیری است برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *