مجوز حمل بار منوط به داشتن کدرهگیری است – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۲۱, ۱۳۹۷
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن منصوب شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۲۱, ۱۳۹۷

ابقاء ایران در لیست اعضای مشورتی آیمسو/ حضور فعال ایران در آیمسو/ لزوم تداوم خدمات ارتباطات ماهواره های  در جهت تامین ایمنی و امنیت دریانوردی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
ایران در لیست اعضای مشورتی سازمان بین المللی ماهواره های دریایی( ایمسو) ابقاء شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در بیست و پنجمین اجلاس مجمع سازمان بین المللی ماهواره های دریایی( ایمسو) یکی از موضوعات مهم تعیین اعضای کمیته مشورتی یا Advisory Committee تا زمان برگزاری مجمع آینده بود.  

کشورهای عضو کمیته مشورتی باید در اجلاس های آن شرکت و در اجلاس مجمع ایمسو حضور فعالانه داشته باشند. طبق اساسنامه و روش کار ایمسو، کشورهای عضو advisory committee از ۴ گروه منطقه ای در دنیا به ترتیب آمریکا، اروپا، آفریقا و آسیاپاسیفیک انتخاب می شوند.

اعضای کمیته مشورتی سال ۲۰۱۸-۲۰۲۰  در منطقه آسیا –پاسیفیک باید از میان کشورهای منطقه انتخاب می شدندکه با حضور فعالانه و موافقت و رای سایر کشورهای عضو کمیته مشورتی ، ایران  به عنوان یکی از اعضای کمیته مشورتی ایمسو(Advisory Committee) مجددا ابقا شد.  

لازم به ذکر است۴۲  کشور در منطقه آسیاپاسیفیک که خود بخش بزرگ و قابل توجهی از کشورهای جهان چون استرالیا و ژاپن است به عنوان  کشورهای کاندید بودند. بدین جهت ابقاء مجدد ایران از دستاورد های مهم این نشست بود.

 

در مجمع یاد شده هیات ایرانی در بحث ماهواره اینمارست و ارایه خدمات ارتباطات دریایی ، در دو مرحله اقدام به قرائت بیانیه کرد و در آن لزوم تداوم خدمات ارتباطات ماهواره های  در جهت تامین ایمنی و امنیت دریانوردی و ارایه خدمات به موقع به کشتی های مضطر را قویا خواستار شد

با توجه به اجرایی شدن ارایه خدمات ماهواره ارتباطی ایریدیوم در سال ۲۰۲۰،  از دیگر دستور کارهای مهم این نشست  تهیه پیش نویس توافقنامه با ارایه کنندگان خدمات ماهواره ای بود به نحوی که سایر ارایه کنندگان خدمات ارتیاط ماهواره ای  در آینده بتوانند از این توافقنامه برای ایجاد قرارداد با ایمسو در آینده استفاده کنند.

بیست و پنجمین اجلاس مجمع ایمسو از تاریخ ۹ تا ۱۱ اکتبر ۲۰۱۸ مطابق با ۱۷ تا ۱۹ مهرماه ۱۳۹۷ در حال برگزاری است. اجلاس مجمع ایمسو هر دو سال یکبار با حضور اعضای این سازمان برگزار می شود.

در حاشیه حضور در بیست و پنجمین نشست مجمع ایمسو هادی حق شناس؛ معاون امور دریایی سازمان بنادر و خانم ماندانا منصوریان؛ نماینده سازمان بنادر و دریانوردی و معاون نماینده دائم ایران در آیمو ( سازمان حهانی دریانوردی) با حمید بعیدی نژاد؛ سفیر و نماینده دائم ایران در لندن دیدار و گفتگو کردند

در این دیدار گزارش سفر و بازدید کیتاک لیم؛ دبیرکل آیمو  از ایران  در اواسط شهریور ماه سالجاری  و  دیدار با محمد جواد ظریف؛ وزیر  امور خارجه ارایه گردید

در خصوص موضوعات و دستور کارهای مهم مجمع بیست و پنج ایمسو نیز توضیحات مبسوطی در خصوص الزام استمرارخدمات  ارتباطات ماهواره ای اینمارست ارایه شد.  

 مطلب ابقاء ایران در لیست اعضای مشورتی آیمسو/ حضور فعال ایران در آیمسو/ لزوم تداوم خدمات ارتباطات ماهواره های  در جهت تامین ایمنی و امنیت دریانوردی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *