آرایش جدید سه سازمان کلیدی «صمت» – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۲۸, ۱۳۹۷
برگزاری مراسم اختتامیه دومین کارگاه آموزش تخصصی روش‌های جامع تأمین حفاظت > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آذر ۱, ۱۳۹۷

جزییات اقدامات در حوزه مبارزه با احتکار ، اختفا و‌ عدم اعلام موجودی/ کشف تخلف در ۷۲۶ انبار به ارزش ۵۱ هزار میلیارد ریال – مجله خبری اقتصاد پیشرو


از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه بیش از ۱۲۱۵ فقره پرونده احتکار در سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل شد .

به گزارش شاتا ، بر اساس آخرین گزارش ستاد تشدید مبارزه با احتکار و اختفا ،تعداد پرونده های احتکار تشکیل شده در سال جاری ۹۰۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

در این دوره زمانی تعداد ۹۹۷ فقره پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت که این رقم نیز نسبت به سال گذشته افزایشی برابر با ۳۶۴ داشته است. میزان محکومیت در بخش احتکار نیز ۴۶۵ میلیارد و ۸۲۲ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۸۴۲ ریال اعلام شده است.

تفکیک آمار نشان می دهد در حوزه اختفا و امتناع از عرضه کالا نیز در سال جاری ۵۵۰ پرونده تشکیل شد که نسبت به سال گذشته ۳۲۰ درصد رشد را تجربه کرده است.

در این مقطع زمانی ۴۹۸ فقره پرونده در این حوزه مورد رسیدگی قرار گرفت که این رقم نیز رشدی ۲۶۱ درصدی را شاهد بود .

تشکیل۵۹۷ پرونده عدم اعلام موجودی

در حوزه عدم اعلام موجودی نیز تعداد ۵۹۷ فقره پرونده تشکیل شد که نسبت به سال گذشته ۴۱۵ درصد رشد داشت و تعداد ۵۶۶ فقره پرونده مورد رسیدگی واقع شد که نسبت به سال گذشته دارای رشد ۲۸۲ درصدی است.

میزان محکومیت در این حوزه ۳۰ میلیارد و ۴۱۹ میلیون و ۱۷۳ هزار ریال بوده است.

بازرسی از۶۸ هزار و ۴۲۴ واحد صنفی

این گزارش نشان می دهد در سال جاری تعداد ۱۹ هزار و ۵۶۸ اکیپ گشت مشترک از ۶۸ هزار و ۴۲۴ واحد صنفی بازرسی کردند که از این تعداد ۲۵ هزار و ۷۹۹ پرونده تشکیل شد و متخلفین به پرداخت ۲۶۵ میلیارد و ۴۳۷ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۱۶۷ ریال جزای نقدی محکوم شدند . برابر آمار اعلامی از لحاظ تعداد اکیپ های اعزامی رشدی ۱۶۲ درصدی و از منظر تعداد پرونده های متشکله رشد ۱۲۶ درصدی در حوزه میزان محکومیت دارای رشد ۲۱۴ درصدی بوده است .

کشف تخلف در۷۲۶ انبار

در این دوره بر خورد با دانه درشت ها و رسانه ای کردن این موارد و اهتمام ویژه در راستای برخورد با منشا تخلفات و رسیدگی فوری به پرونده های مهم و ملی و کاهش توجه به تخلفات بی اثر و جزئی از اقدامات مهم هفت ماهه سال جاری بوده است .

به این ترتیب بر اساس این گزارش بازرسی های صورت گرفته در سه حوزه احتکار، اخفا و امتناع از عرضه کالا و عدم اعلام موجودی بوده است. این بازرسی ها در هر سه بخش در سال جاری منجر به کشف تخلف در ۷۲۶ انبار شده است.ارزش تقریبی کالاهایی که کشف شده است ۵۱ هزار و ۷۹۲ میلیارد و ۶۰۵ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۷۲۰ ریال بوده است .مطلب جزییات اقدامات در حوزه مبارزه با احتکار ، اختفا و‌ عدم اعلام موجودی/ کشف تخلف در ۷۲۶ انبار به ارزش ۵۱ هزار میلیارد ریال برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *