لوگو سایت

روسیه مقامات این کشور اروپایی را ممنوع‌الورود کرد


وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: لیلیان دری، سفیر مولداوی در روسیه روز دوشنبه به وزارت امور خارجه احضار شد و اعتراض قوی مسکو به آزار و اذیت رسانه‌های روس زبان در این کشور به وی اعلام شد. “

این وزارتخانه افزود: به سفیر مولداوی اعلام کرد که روسیه در پاسخ به این اقدامات, ورود تعدادی از مقامات مولداوی به خاک خود را ممنوع کرده است.

پیش از این، دولت مولداوی مجوز ۱۲ شبکه تلویزیونی را به حالت تعلیق درآورد، پخش کانال‌های تلویزیونی روسیه را ممنوع کرد و دسترسی به ده‌ها رسانه خبری روس زبان را مسدود کرد.

به ادعای الکساندر موستئاتا، رئیس سرویس اطلاعات و امنیت مولداوی، این رسانه‌ها تهدیدی برای امنیت اطلاعات این کشور به شمار می‌روند و به بی‌ثباتی در اوکراین، ناتو و اتحادیه اروپا می‌افزایند.

رهبران اپوزیسیون مولداوی, مقامات این کشور را به دلیل اعمال سانسور در رسانه‌های جمعی و نقض حقوق مردم در انتخاب منابع اطلاعاتی, مورد انتقاد قرار داده‌اند.

آن‌ها خاطرنشان کردند که این اقدامات قبل از انتخابات عمومی انجام شده است.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه هشدار داد که روسیه به اقدامات مولداوی علیه رسانه‌های روس زبان پاسخ خواهد داد. به گفته زاخارووا، این اقدام نشان دهنده ” کاهش مداوم” آزادی بیان و دسترسی به اطلاعات در مولداوی است.

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه