لوگو سایت

واکنش تند وزیر خارجه اسرائیل به اظهارات بورل


 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که از جامعه بین‌المللی خواسته بود در ارسال تسلیحات برای این رژیم تجدید نظر کنند، گفت: درخواست برای ممانعت از دستیابی اسرائیل به سلاح در واقع درخواستی برای ممانعت از نابودی حماس توسط اسرائیل است. این اتفاق هرگز نخواهد افتاد. ما حماس را نابود خواهیم کرد.


اسرائیل دست به دامن سازمان ملل شد

اقتصادنیوز : اسرائیل در پی ناکامی در متقاعد کردن فلسطینی به کوچ از رفح، از انتقاد شدید از سازمان ملل به درخواست کمک از آن نهاد روی آورده و با درخواست کمک از آن سازمان بین‌المللی می‌خواهد از شکست خود در نوار غزه و افزایش تلفات غیرنظامیان فرار کرده و سرزنش‌ها را متوجه سازمان ملل در غزه کند.

به نقل از روسیا الیوم، وی در اظهاراتی دروغین به رغم کشتارهای به راه انداخته در غزه مدعی شد: «ما این موضوع را به صراحت اعلام کرده‌ایم و مجددا توضیح خواهیم داد. اسرائیل طبق قوانین بین‌المللی جنگ عمل می‌کند و به ساکنان غزه اجازه می‌دهد تا به مکان‌های امن دسترسی داشته باشند. اسرائیل بیشتر از حماس به ساکنان غزه اهمیت می‌دهد. حماس مانع خروج مردم غزه می‌شود در حالی که ما این اجازه را به آن‌ها می‌دهیم.»

دوشنبه بورل از متحدان رژیم صهیونیستی به ویژه واشنگتن خواست تا با توجه به کشتار تعداد زیادی از غیرنظامیان در غزه، ارسال تسلیحات برای این رژیم را متوقف کنند.

دادگاه استیناف هلند نیز به دولت دستور داد تا صادرات قطعات یدکی جنگنده‌های F-۳۵ به اراضی اشغالی را ظرف هفت روز ممنوع کند.

 

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه