کاهش قیمت مسکن؟ رویایی تعبیر شدنی برای خریداران مسکن


کاهش قیمت مسکن محقق شدنی است؟ این سوالی است که این روزها بسیاری به دنبال پاسخ آن هستند.

براساس آمار و ارقام، در ۲۰ روز ابتدایی خردادماه ۱۳۹۸، حجم معاملات خرید و فروش مسکن در شهر تهران ۶۰ درصد و درکل کشور ۲۲ درصد کاهش داشته است.

کاهش ۶۰ درصدی معاملات مسکن بدون شک تحت تاثیر افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت خانه است که منجر به کاهش قدرت خرید متقاضیان شده است.

از طرفی برخی کارشناسان برنامه دولت برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ را نیز در ایجاد آرامش نسبی در بازار بی تاثیر نمی‌دانند.

به گفته رئیس اتحادیه مشاورین املاک، رفتار خریداران مسکن کمی دچار تغییر شده و از رفتارها و خریدهای هیجانی کاسته شده است که همین امر موجب به کاهش نسبی قیمت در برخی مناطق نیز شده است.

خرید خانه در تهران

خسروی اضافه کرد، اعلام کاهش نرخ ارز از سوی بانک مرکزی و همچنین توصیه وزیر راه و شهرسازی برای نخریدن مسکن تا آرام شدن شرایط، روی بازار و قیمت‌ها تاثیر گذاشته است.

فاصله ایجاد شده بین قیمت‌ها و سطح توان مالی مردم باعث کاهش ۶۰ درصدی معاملات مسکن در شهر تهران شده است.

شرایط فعلی به روشنی نشان می‌دهد که بازار مسکن وارد رکود تورمی شده است و بازار مسکن کشش افزایش قیمت را ندارد.

حالا با توجه به این آمار و ارقام و به توصیه وزیر مسکن، خریداران مسکن باید کمی بیشتر صبر کنند و نظاره‌گر باشند که آیا قیمت مسکن می‌تواند خود را به توان مالی عموم متقاضیان خرید مسکن نزدیک کند یا خیر.

نظر شما در مورد کاهش قیمت مسکن چیست؟ آیا با فرض کاهش قیمت ارز و ثبات در بازارهای موازی، قیمت خانه کاهش خواهد یافت؟منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه