لوگو سایت

حضور زیرپوستی خریداران سکه در بازار + نمودار


به گزارش اقتصادنیوز در دومین روز هفته، سکه امامی نه تنها توانست حمایت ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را حفظ کند که توانست خود را به آستانه محدوده ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برساند. ساعت ۵ بعدازظهر امروز فلز گران بهای داخلی با قیمت ۹ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان به فروش رفت که فاصله ۱.۱ درصدی با قیمت بسته شده روز شنبه داشت.

بخشی از افزایش قیمت سکه امامی ناشی از رشد بهای دلار در بازار داخلی بود. احتمال افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی دیگر عاملی بود که موجب شده بود، حضور سکه بازان در بازار به صورت ملموس تری احساس شود. طلا در انتهای هفته گذشته توانست در ابتدا مرز هزار و ۸۰۰ دلاری را فتح کند و در ادامه تا قله هزار و ۸۳۰ دلار نیز افزایش قیمت را تجربه کرد.

 نزدیک به ۹۰ درصد کارشناسان وال استریت در نظر سنجی کیتکو رای به افزایش قیمت طلا داده اند. این مساله نشان می دهد که انتظارات افزایشی برای طلا در حد بالایی قرار دارد. به نظر می رسد یکی از دلایلی که موجب شد سکه در صدر جدول بازدهی روز یک شنبه قرار بگیرد،‌ همین امید سکه بازان به صعود طلا بود. افزایش ۶ دهم درصدی قیمت دلار دیگر عاملی بود که سکه را در مسیر افزایشی داد.

دلار در ابتدای روز یک شنبه رفتار کاهشی داشت و زیر محدوده حمایتی ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومانی نوسان کرد. معامله گران زمانی که متوجه شدند، بازار کشش حرکت به زیر مرز ۲۱ هزار تومانی را ندارد، به سرعت در موقعیت خرید قرار گرفتند و توانستند اسکناس آمریکایی را به بالای محدوده ۲۱ هزار و ۶۰۰ تومانی ببرند. افزایش نرخ حواله درهم دیگر عاملی بود که بهای دلار را تحریک کرد. در کنار این، معامله گران عنوان می کنند که پس از افت شدید هفته گذشته، برخی از خریداران به بازار بازگشته اند.

در روزی که سکه، دلار و گرم طلای ۱۸عیار روند صعودی داشتند، بازار سهام به روند نزولی خود ادامه داد. امروز شاخص کل بورس بیش از یک درصد از ارزش خود را از دست داد.

 

 

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه