لوگو سایت

ثبت رکورد جدید اتریوم / بازار سایر رمزارزها چگونه بود؟


اقتصاد آنلاین – مهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، رمزارز اتریوم، به دلیل ادامه خوش‌بینی در خصوص رشد بیشتر در امور مالی غیر متمرکز یا دیفای (DeFi)، برای سومین روز متوالی رکورد جدیدی را در قیمت خود به ثبت رساند؛ اگرچه برخی از تحلیلگران بر این باورند که سطح ارزش فعلی بیش از حد است.

ارزش اتریوم به دلیل رونق گرفتن دیفای، سیستم‌هایی که وام‌ رمزارزها را خارج از بانکداری سنتی تسهیل می‌کند، افزایش یافته است. بسیاری از برنامه‌های دیفای با تکیه بر اتریوم ساخته شده‌اند.

اتریوم، دومین ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار، به دنبال رشد ۵.۲درصدی در آخرین قیمت خود و رسیدن به ۴هزار و ۱۳۳سنت، با بالاترین ارزش خود یعنی ۴هزار و ۲۰۰دلار مورد معامله قرار گرفت.

پائولو آردونیو، مدیر ارشد فناوری بورس رمزارزهای Bitfinex، گفت: “امکانات بیشمار دفاتر فناوری غیرمتمرکز باید به یک نیروی فناوری طبیعی تشبیه شود که همچنان اختلال در امور مالی و سایر مشاغل را ایجاد خواهد کرد.”

کریس وستون، رییس تحقیقات در کارگزاری Pepperstone اذعان داشت: “مشارکت نهادی در بازار رمزارزها بسیار بیشتر از افرادی بوده که بازار را دنبال نکرده‌اند.”

اما به گفته برخی از تحلیلگران، افزایش ارزش‌گذاری اتریوم توسط آمار چگونگی گسترده بودن استفاده از آن، پشتیبانی نشده است.

تحلیلگران جی پی مورگان در گزارشی به مشتریان در تاریخ ۷می نوشتند: “ادامه واگرایی قیمت آن نسبت به فعالیت شبکه، سوالاتی را در خصوص ارزش‌گذاری آن ایجاد کرده است.”

این بانک آمریکایی اعلام کرد که عواملی مانند تعداد آدرس‌های دیجیتالی فعال در شبکه آن با قیمت حدود هزار دلار سازگارتر است.

رکود بازار بیت‌کوین

بیت‌کوین، بزرگترین رمزارز، روز دوشنبه به بالاترین قیمت سه هفته اخیر، یعنی بالاتر از ۵۹هزار و ۶۰۰هزار دلار رسید. اما آخرین قیمت آن با ۲.۹درصد کاهش، ۵۶هزار و ۶۳۲دلار گزارش شد.

ارائه دهنده آمار بلاکچین، Glassnode، در گزارشی روز دوشنبه گفت، نشانه‌هایی وجود دارد که بخشی از سرمایه بیت‌کوین به سمت اتریوم و دوج‌کوین در حال گردش است.

طبق گزارش CoinGecko.com، با این حال، دوج‌کوین، رمزارزی که اخیرا عملکرد بهتری داشته، به شدت افت کرد و در آخرین قیمت خود، با ۱۰درصد سقوط، به ۴۸.۲سنت رسید. این ارز دیجیتال تحت تاثیر سخنان مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک ضرر کرد.

طی چند هفته گذشته، رمزارزهای کوچکتر مشابه دوج‌کوین، معروف به “آلت‌کوین”، که اخیرا مورد اقبال سرمایه‌گذاران قرار گرفته، سهم بیت‌کوین از کل بازار ارزهای دیجیتال به ارزش ۲.۵تریلیون دلار را به پایین‌ترین حد خود در حدود دو سال گذشته رسانده است. 

دوج‌کوین، که فعالیت خود را به صورت یک شوخی در شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۳ آغاز کرد، در ماه گذشته بیش از ۷۰۰درصد رشد داشته است. بر اساس آمار ارائه شده توسط CoinGecko.com.، قیمت این ارز دیجیتالی در روز شنبه به بالاترین حد خود، یعنی ۷۳.۱۵سنت رسید.

شرکت موشک‌های تجاری اسپیس ایکس که متعلق به ایلان ماسک است، اعلام کرد که این رمزارز برگرفته از یک شوخی را به عنوان وجه پرداختی می‌پذیرد.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه