احیای سنت چهارشنبه های صعودی در بورس + نمودار


به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز چهارشنبه شاخص کل بورس 4 هزار و 452 واحد رشد کرد و به سطح یک میلیون و 183 هزار واحد رسید.  

بورس

سومین روز صعودی

امروز از ابتدای معاملات روند شاخص کل بورس صعودی شد و در نیم ساعت ابتدایی 10 هزار واحد رشد کرد. در پایان معاملات شاخص کل نسبت به روز سه‌شنبه 4 هزار و 452 واحد رشد کرد و به سطح یک میلیون و 183 هزار و 986 واحد رسید.

شاخص هم‌وزن نیز در پایان معاملات هزار و 388 واحد نسبت به روز سه‌شنبه پائین آمد و در رقم 417 هزار و 867 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 59 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 486 واحد رسید.

بورس

دو سمت سبز و قرمز بازار

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، 74 نماد رشد قیمت داشتند که 60 نماد بورسی و 14 نماد فرابورسی بودند. همچنین 246 نماد کاهش قیمت داشتند که 160 نماد بورسی و 86 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 17 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 56 درصد بازار افت قیمت داشتند.

خروج پول حقیقی 

پس از یک وقفه یک روزه، در روز ‌چهارشنبه باز هم شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم و ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی 47 میلیارد تومان بود. در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام وتجارت (بانک تجارت) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 32 میلیارد تومان بود. پس از وتجارت، فولاد (فولاد مبارکه اصفهان) و فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

لیدرهای بازار

امروز «فارس»، «شبندر» و «شپنا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس برکت صدرنشین است و شپنا و فملیدر رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز کزغال، ذوب و بپیوند پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

کاهش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز گذشته 67 درصد کاهش یافت و در رقم 70 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 15 درصد کاهش یافت و 3 هزار و 160 میلیارد تومان شد.

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان (با نماد معاملاتی فجر) با صف‌ خرید 40 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از فجر، شبندر (شرکت پالایش نفت بندرعباس) و کلوند (کاشی الوند) بیشترین صف خرید را داشت.  

بیشترین صف فروش نیز به کویر (فولاد کویر)  تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 137 میلیارد تومانی داشت. پس از کویر، بنو (بیمه تجارت نو) و قثابت (قند ثابت خراسان) بیشترین صف فروش را داشتند.

کاهش ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 11 هزار و 631 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه 43 درصد افزایش یافته است. البته از این میزان بیش از 6 هزار میلیارد تومان به معاملات اوراق مشارکت اختصاص داشته است. ارزش معاملات خرد نیز با افت 3 درصدی نسبت به روز گذشته به رقم 4 هزار و 132 میلیارد تومان رسید.

شپنا و خودرو در صدر جدول معاملات

در معاملات امروز نماد شپنا (پالایش نفت اصفهان) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 230 میلیارد تومان بود.  

پس از شپنا، شبندر بیشترین ارزش معاملات را داشت و برکت رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن فملی و خودرو در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات امروز نیز ایران خودرو با تعداد 601 میلیون و 320 هزار و 806 سهم در صدر قرار گرفته است. ذوب در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خبهمن تعلق داشت. نمادهای وبصادر و وتجارت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

بورس

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه