سید محمود علیزاده طباطبایی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی  در خصوص ارزیابی عملکرد ابراهیم رئیسی در قوه قضاییه و احتمال کاندیداتوری وی، اظهار کرد: به دلیل تورم، نارضایتی در قوه قضاییه به شدت افزایش یافته است. قضات معتقدند در طول دو سال گذشته حقوق و قدرت خرید آنها نصف شده است. در نتیجه هیچ اصلاحی پاسخگو نیست. 

این وکیل دادگستری افزود: دادگاه‌هایی که در زمان آقای آملی لاریجانی دایر کردند و در زمان آقای رئیسی توسعه داده شد، نمایشی بیش نیست. با این دادگاه‌ها نمی‌توان قوه قضاییه را اصلاح کرد. آقایان با رقبای فاسدشان برخورد می‌کنند اما با رفقای فاسد خود کاری ندارند. قطعاً‌ آقای رئیسی در قوه قضاییه از نظر قضات نمره خوبی ندارد.

وی ادامه داد: به هر جهت ما شاهدیم کسانی که فساد دارند و نسبت به جناح حاکم موضع دارند، با آنها برخورد می‌شود اما کسانی که فساد دارند و موضع خاصی ندارند، در دادگاه‌های غیرعلنی به اتهامات آنها رسیدگی می‌شود که نمونه بارز آن پرونده عیسی شریفی است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید یک حزب باشد نه یک فرد، افزود: رئیس جمهوری موفق است که این برنامه توسعه را خوب اصلاح و اجرا کند. آقای رئیسی در این زمینه نیز هیچ تجربه مدیریتی ندارند. ایشان هیچ‌گاه سمت قضایی نداشتند و همیشه نقش ریاست بر عهده داشتند و تاکنون در سمت‌های ریاست نیز هیچ کار فوق العاده‌ای انجام ندادند.

علیزاده طباطبایی تأکید کرد: آمدن آقای رئیسی به قوه مجریه، منجر به تغییر خاصی نخواهد شد اما بهتر است در تشکیلات قضایی بمانند و برنامه‌های تحول قضایی را به سرانجام برسانند. برنامه تحول قوه قضاییه، برنامه‌ای است که طبق سلیقه شخص تهیه شده و هدف‌گذاری شده و اگر بتوان به اهدافی که پیش‌بینی کرده‌اند، برسند و به وعده‌هایشان عمل کنند، برنامه مناسبی است. قطعاً هر شخصی پس از ایشان برنامه‌های ایشان را ادامه نخواهد داد.

 

این مطلب برایم مفید است
۰


نفر
این پست را پسندیده اند