لوگو سایت

تغییر کانال قیمت دلار در بازار عمده فروشی/شکاف قیمت یورو در مرز ۶ درصد


به گزارش اقتصاد نیوز- قیمت دلار و یورو در بازار متشکل، بازار آزاد و سامانه سنا امروز نیز مانند روز گذشته افزایش یافت. قیمت متوسط دلار متشکل از مرز ۲۲ هزار تومان بالاتر رفت و قیمت دلار بازار آزاد عصر روز یکشنبه در حوالی ۲۳ هزار و ۲۴۰ تومان و بالای مرز ۲۳ هزار تومان قرار گرفت.

اندازه شکاف بین نرخ بازار آزاد و سامانه سنا همراه افزایش قیمت‌ها بزرگ شد.عرضه دلار متشکل روند افزایشی داشت، اما نتوانست جلوی رشد قیمت این ارز را بگیرد.

افزایش قیمت در بازار دلار ادامه یافت

قیمت متوسط دلار متشکل نسبت به روز گذشته ۲۱۳ تومان افزایش یافت و روی رقم ۲۲ هزار و ۷۰ تومان قرار گرفت. قیمت انتهایی دلار در سامانه سنا ۸۵ تومان رشد کرد و روی رقم ۲۲ هزار و ۴۳۳ تومان ایستاد. دلار بازار آزاد نیز در حوالی ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه عصر نسبت به روز گذشته ۴۴۰ تومان رشد کرده و روی رقم ۲۳ هزار و ۲۴۰ تومان قرار گرفته بود. در نتیجه اختلاف بین دلار بازار آزاد و سامانه سنا ۸۰۷ تومان، معادل ۳.۶ درصد به دست می‌آید. اندازه این شکاف در روز گذشته ۲ درصد بود. در نتیجه اندازه شکاف نسبت به روز گذشته بزرگ شد.

J3

عرضه دلار روند افزایشی را دنبال کرد

حجم عرضه دلار نسبت به روز گذشته ۲۸ درصد افزایش یافت و روی رقم ۶ میلیون و ۶۲۲ هزار قرار گرفت. متوسط حجم مبادلات در ۴۰ روز کاری که پشت سر گذاشتیم ۴ میلیون و ۶۹۱ هزار به دست می‌آید. در نتیجه حجم عرضه بالای متوسط ۴۰ روز کاری که پشت سر گذاشتیم قرار می‌گیرد.

قیمت یورو افزایش یافت

قیمت متوسط یورو متشکل نسبت به روز گذشته ۱۲۵ تومان افزایش یافت و روی رقم ۲۶ هزار و ۳۰۷ تومان قرار گرفت. قیمت یورو در سامانه سنا نسبت به روز گذشته ۲۶۱ تومان رشد کرد و روی رقم ۲۶ هزار و ۵۶۱ تومان قرار گرفت. قیمت یورو در بازار آزاد، در حوالی ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه عصر نسبت به زمان مشابه روز قبل ۵۸۳ تومان رشد کرد و روی رقم ۲۸ هزار و ۵۹ تومان قرار گرفت. در نتیجه اختلاف بین یورو بازار آزاد و سامانه سنا ۱۴۹۸ تومان معادل ۵.۶ درصد به دست می‌آید. اندازه این شکاف در روز گذشته ۴.۵ درصد بود. در نتیجه اندازه شکاف نسبت به روز گذشته بزرگ شد.

عرضه یورو در بازار متشکل

حجم عرضه یورو نسبت به روز گذشته ۱۳ درصد کاهش یافت و روی رقم ۲ میلیون و ۵۸۳ هزار قرار گرفت. متوسط حجم عرضه در ۴۰ روز کاری که پشت سر گذاشتیم یک میلیون و ۵۰۶ هزار به دست می‌آید. در نتیجه عرضه یورو در روز یکشنبه با وجود کاهش نسبت به روز گذشته، بالای متوسط ۴۰ روز کاری که پشت سر گذاشتیم قرار می‌گیرد.

J2 (2)

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه