لوگو سایت

اوباما انگل حزب دموکرات بود/ او فکر می کرد سال 2016 ترامپ را شکست می‌دهد/ افشاگری یک کتاب درباره بارک اوباما


بنابر گزارش دیلی میل، در این کتاب آمده است: رفتار منزوی و کناره‌گیری استادوار اوباما، این واقعیت که او خودرای و مملو از منافع شخصی بود را  پوشاند. او شاهد ربایش استعدادها، پول، منابع و عزم از کمیته ملی دموکراتیک به تیم انتخاب دوباره خودش بود.

پس از هشت سال ریاست جمهوری اوباما، دموکراتها با شکست خالص در ۹۴۷ کرسی قانونگذاری ایالتی، ۶۳ کرسی مجلس نمایندگان، ۱۱ کرسی سناتوری و ۱۳ فرماندار روبرو شد، اما اوباما از زیر بار مسوولیت شانه خالی کرد.

ادوارد-ایزاک دوور در این کتاب استدلال میکند که اوباما مقصر “سهل‌انگاری” با حزب خود بود. دوور که روزنامه‌نگار پایگاه آتلانتیک است، ادعا کرد که اوباما چنان مغرور بود که فکر میکرد اگر در سال ۲۰۱۶ برای سومین بار نامزد میشد، میتوانست ترامپ را در انتخابات شکست دهد.

“نبرد برای روح” به طور مفصل رقابت ریاست جمهوری دموکراتها در سال ۲۰۲۰ را که منجر به انتخاب جو بایدن به عنوان نامزد این حزب و مقابله با ترامپ شد، توضیح میدهد. اما واکنش نسبت به اوباما و سایه‌ای که او بر سر دموکراتها انداخت، جزو تند و تیزترین انتقاداتی است که تاکنون از طرف دوور مطرح شده است.

این روزنامه‌نگار آمریکایی می‌نویسد که غرور و گستاخی اوباما در سال ۲۰۱۵ که دیوان عالی اوباماکر را تایید کرده و همچنین حکم داد که طبق متمم چهاردهم تمام ایالات باید مجوز ازدواج همجنسگرایان را صادر کنند، به اوج خود رسید.

او تاکید کرد، در حقیقت با وجود زیبایی‌بخشی به اوباما در میان دموکراتها، او ناخواسته به روی کار آمدن ترامپ کمک کرد. دوور میگوید: دلیل این امر آن است که دستیاران اوباما سعی کرده اند عدم تعامل او با حزب خودش را “غفلت خوب” توصیف کنند. واقعیت بیشتر شبیه به سهل انگاری است و نادیده گرفتن تعداد کرسی هایی که اوباما در مجلس نمایندگان و سنا و فرمانداری از دست داد، دشوار است.

این روزنامه نگار آمریکایی در تندترین انتقادش گفت: اوباما از ساختار حزبش همانند یک بستر و میزبان برای کمپین خود استفاده کرد. در دوره دوم او، او به همان اندازه که انگل اهمیت می دهد به آنچه برای پوسته رخ می دهد، اهمیت داد.

به گفته او، پس از کمپین انتخاب دوباره اوباما در سال ۲۰۱۲ کمیته ملی دموکراتیک با بدهی ۲.۴ میلیون دلاری مواجه شد که رقم سنگینی برای این سازمان بود. سه سال به طول انجامید تا اوباما به توافقی برای بازپرداخت برسد و این بیش از مدت زمانی بود که دیگر روسای جمهوری برای حل و فصل چنین مسائلی نیاز داشتند.

اوباما همچنین در سال ۲۰۰۹ دوستش تیم کین را که فرماندار ویرجینیا بود برای ریاست کمیته ملی دموکراتیک استخدام کرد. به گفته ادوارد-ایزاک دوور، کین دو روز در هفته می‌آمد و مشغول دله دزدی استعداد، پول، منابع و هدف برای تلاش انتخاباتی اوباما بود که جریان داشت.

دوور همچنین با ذکر نمونه‌ای از غرور رئیس جمهوری پیشین آمریکا نوشت: اوباما در گفتگو با حلقه نزدیکانش گفته بود گمان میکند اگر میتوانست در ۲۰۱۶ نامزد انتخابات شود، برنده میشود. او معتقد بود که با این اقتصاد، بحران دموکراتها و روسیه و مواجهه با تمامی این مسائل، میتوانست در هر صورت به یک پیروزی برسد.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه