لوگو سایت

معاملات 26 نماد تایید نشدند!/ 38 نمادی که تعلیق شدند


به گزارش اقتصادنیوز، بخشی از معاملات روز شنبه در نماد مخابرات ایران (#اخابر)، سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (#تاپیکو)، گروه بهمن (#خبهمن)، شرکت ملی صنایع مس ایران (#فملی)، پتروشیمی بوعلی سینا (#بوعلی)، سایپا (#خساپا)، ایران خودرو (#خودرو)، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (#پترول)، گروه مپنا (#رمپنا)، پالایش نفت اصفهان (#شپنا)، پالایش نفت تهران (#شتران)، پالایش نفت بندرعباس (#شبندر)، پتروشیمی شازند (#شاراک)، پالایش نفت تبریز (#شبریز)، بانک صادرات ایران (#وبصادر)، سرمایه گذاری غدیر (#وغدیر)، فولاد امیر کبیر کاشان (#فجر)، سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات (#ومعادن)، گروه سرمایه گذاری آتیه دماوند (#واتی)، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (#فارس)، فولاد کاوه جنوب کیش (#کاوه)، فولاد آلیاژی ایران (#فولاژ)، معدنی و صنعتی گل گهر (#کگل)، بانک تجارت (#وتجارت) به دلایل نظارتی در بورس به تایید ناظر بازار نرسید. همچنین در فرابورس نیز معاملات روز شنبه دو نماد (حکمت011) و (تملی7081) به تایید ناظر بازار نرسید.

همچنین از امروز بازارگردانی سهام شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان (فتوسا) با دامنه نوسان روزانه قیمت مطابق با دامنه مجاز نوسان قیمت در بازار‌های اول و دوم فرابورس ایران و با استفاده از روش بازارگردانی مبتنی بر حراج در بازار دوم فرابورس ایران آغاز میشود. بازارگردانی به روش مبتنی بر حراج در نماد معاملاتی وبرق نیز از روز دوشنبه 3 خرداد آغاز میشود. در همین حال مظنه‌گیری اوراق مرابحه عام دولت امروز انجام میشود.

امروز همچنین دوم خرداد پذیره‌نویسی اوراق اجاره سهام شرکت گسترش انرژی پاسارگاد به تعداد 13 میلیون و 500 هزار ورقه در بازار ابزارهای مالی فرابورس آغاز می‌شود. اوراق فوق قابلیت معاملات ثانویه در فرابورس را دارد و از امروز به مدت 5 روز کاری در بازار ابزارهای مالی فرابورس پذیره‌نویسی می‌شود.

ناشر اوراق شرکت واسط مالی مهر دوم، ضامن آن بانک پاسارگاد، حسابرس موسسه حسابرسی رایمند و همکاران، عامل فروش شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد، عامل پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، بازارگردان و متعهد پذیره‌نویسی آن، شرکت تأمین سرمایه امین و مشاور عرضه نیز کارگزاری بانک پاسارگاد هستند.

اوراق اجاره سهام شرکت گسترش انرژی پاسارگاد که امروز در فرابورس عرضه می‌شود برای تأمین مالی دو پروژه این شرکت است و پروژه اول مربوط به پالایشگاه نفت فوق سنگین در قشم است که محصولات آن نفت سبک، قیر و سایر مشتقات نفتی خواهد بود.

در فاز اول ظرفیت تولید پالایشگاه مذکور به 35 هزار بشکه در روز و در فاز دوم ظرفیت تولید به 70 هزار بشکه افزایش خواهد یافت، در فاز سوم نیز بحث گوگردزدایی محصولات پالایشگاه خواهد بود. این اوراق برای تأمین مالی تکمیل فاز اول این پالایشگاه است که طی سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

پروژه دوم نیز که از اوراق اجاره سهام برای تأمین مالی آن استفاده می‌شود، طرح پتروشیمی سینا در استان چابهار منطقه مکران است. این طرح تولید متانول با ظرفیت 1.7 میلیون تن را در دستور کار دارد که در فاز ابتدایی تولید متانول انجام می‌شود و عملیات احداث آن در سال گذشته آغازشده و تا سال 1402 به بهره‌برداری خواهد رسید و همچنین در فازهای بعدی این پروژه، تولید محصولات از اتانول به الفین و پلی الفین گسترش پیدا خواهد کرد.

1

در بورس تهران روز شنبه یک خرداد نماد شرکت های کارخانجات تولیدی شیشه رازی (#کرازی)، کاشی و سرامیک حافظ (#کحافظ)، ایرکا پارت صنعت (#خکار)، سایپا آذین (#خاذین)، سیمرغ (#سیمرغ)، کارتن ایران (#چکارن) مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتی شدند.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه