لوگو سایت

صعود دوباره بیت کوین/ سقوط لیر در برابر دلار


بر اساس گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلا و نقره در معاملات روز چهارشنبه آمریکا کمی سخت  طی مسیر کرد. این دو فلز پس از رسیدن طلا به بالاترین سطح پنج ماهه در وضعیت مکث یا اصلاحات روی نمودارها قراردارند. آخرین قیمت معاملات آتی طلای آگوست (شهریور) با 1.50 دلار افزایش به 1.905.20 دلار رسید و نقره کمکس در ژوئیه(دی) با 0.058 دلار افزایش به 27 دلار و 16 سنت رسید.

در اقتصاد جهان نیز اردوغان دوباره با نرخ بهره گلاویز شده است؛رئیس جمهور ترکیه بار دیگر خواستار کاهش نرخ بهره شده و گفته است که کاهش بار هزینه های بهره برای تولید کنندگان منجر به کاهش تورم در آینده خواهد شد. درخواست او برای کاهش نرخ بهره موجب شد لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا به پایین ترین سطح خود برسد.

 

آینده بیت کوین

طی روزهای گذشته بیت کوین (BTC) با معاملات 33 هزار دلار و مقاومت در برابر 40هزار دلار معامله شد. اولین ارز رمزنگاری شده در جهان در زمان نوشتن این مقاله نزدیک به 37هزار دلار معامله می شد و طی 7 روز گذشته حدود 5 درصد کاهش داشت.

شکست کوتاه مدت می تواند یک هدف صعودی را در حدود 45هزار دلار بدست آورد ، اگرچه مقاومت همچنان قوی است. در حال حاضر ، ۴۰ هزار دلار یک مانع اصلی است که می تواند قدرت خرید را در کوتاه مدت محدود کند.

با توجه به اینکه بیت کوین در ترکیه و چین با فشارهای نظارتی روبرو شده است ، سرمایه گذاران نگران هستند که محدودیت های سرمایه گذاری بیشتری روی ارز رمزنگاری شده در ایالات متحده اعمال شود ، خصوصاً اکنون که گری جنسلر رئیس جدید کمیسیون اوراق بهادار آمریکا،اعلام کرده است مقررات جدید در راه است.

بیت کوین

بهبود اقتصادی تدریجی

قیمت نفت خام در هفته جاری پس از اعلام خوش بینی روزافزون OPEC در مورد تعادل بین تقاضا و عرضه ، تقویت شد و تأیید کرد که قصد دارد به افزایش تولید ادامه دهد.

بلومبرگ به نقل از عبدالعزیز بن سلمان ، وزیر انرژی عربستان سعودی اظهار داشت که تقاضای نفت خام « نشانه های روشنی از پیشرفت را نشان داده است.» و الکساندر نوواک روسیه «بهبود اقتصادی تدریجی» را یادآوری کرده است.

بهبود تقاضا همان چیزی است که باعث افزایش قیمتها می شود علی رغم انتظارات نفت خام برای برگشت نفت خام  ایران در ماه آینده به بازار پس از لغو تحریمهای ایالات متحده ، هنوز ناظران به انتظار نشسته اند.

 

 

 

 

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه