لوگو سایت

چه نوع سرفه هایی خطرناک هستند؟


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک،نادیده گرفتن علائم کار بسیار راحتی است. مثلاً ممکن است مدت زمانی باشد که سوزش گلو و آبریزش بینی داشته باشید اما به دلیل مشغله های کاری کاملاً آن را نادیده بگیرید اما گاهی اوقات باید کاملاً هوشیار باشید و علایم را جدی بگیرید و توجه ویژه ای نسبت به آن ها داشته باشید.

 مثلا بعضی از انواع سرفه ها هستند که با سرفه های معمولی تفاوت دارند و ممکن است نشان دهنده بعضی از مشکلات درونی بدن باشند. در این قسمت انواعی از سرفه ها را به شما معرفی می کنیم که اگر ادامه دار شده و به سرعت درمان نشوند خطرناک هستند.

۱. سرفه همراه با درد قفسه سینه

سرفه های نامطبوع که دردی را در قسمت گردن و یا قفسه سینه ایجاد می کنند، ممکن است علامت برونشیت مزمن یا برونشیت حاد باشند. برونشیت زمانی اتفاق می افتد که نای دچار التهاب می شود که معمولاً علت آن سرماخوردگی یا عفونت تنفسی است. برونشیت حاد در بین افراد رایج است اما اگر مزمن شود، حتماً باید به پزشک مراجعه کنید. 

۲. سرفه خونی

سرفه خونی در صورتی که به مقدار بسیار کمی باشد، نگران کننده نیست و گاهی اوقات بسیار طبیعی است اما اگر احساس می کنید مقدار خون حاصل از سرفه زیاد است، حتماً باید به پزشک مراجعه کنید. گاهی اوقات بیماری برونشیت یکی از دلایل اصلی این نوع سرفه ها می باشد که ممکن است به دلیل عفونت های مختلف و یا مشکلات ریوی ایجاد شده باشد . پس حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا علت صحیح آن مشخص شود.

۳. سرفه هایی که بدون تغییر بیش از چندین طول می کشد

سرفه مزمن سرفه ای است که بیش از ۳ الی ۸ هفته طول می کشد. گاهی اوقات ممکن است چند ماه یا حتی چند سال فرد را درگیر کند. البته نمی توان با قطعیت گفت که نشان دهنده یک وضعیت جدی است اما در هر حال راه هایی وجود دارد که بتوانید از دست این سرفه های مداوم خلاص شوید و همین مورد می تواند بهترین دلیل برای مراجعه به پزشک باشد. گاهی اوقات این سرفه ها نشان دهنده بیماری هایی مثل برونشیت مزمن، آسم یا بیماری های دیگر است.

۴. سیاه سرفه

سیاه سرفه ممکن است در وهله اول شبیه به یک سرفه معمولی باشد. گاهی اوقات افراد آن را با سرماخوردگی شدید اشتباه می گیرند اما بعد از دو هفته ممکن است علائمی مثل حالت تهوع ، احساس خستگی زیاد ، سرفه های شدید و پشت سر هم ایجاد شود. گاهی اوقات نیز می تواند به یک بیماری جدی تبدیل شود؛ البته در صورتی که درمان آن را نادیده بگیرید . علاوه بر آن این سرفه ها بسیار دردناک هستند و اگر احساس کردید سرفه هایتان شدیدتر شده و بعد از چند هفته هیچ بهبودی مشاهده نشد، هستند به پزشک مراجعه کنید.

۵. سرفه همراه با ایجاد تنگی نفس

اگر سرفه شما به قدری شدید بود که باعث تنگی نفس یا دیگر سختی های تنفسی شد، احتمالاً ربطی به مشکلاتی مثل آسم، برونشیت یا ذات الریه داشته باشد که حتما باید به پزشک مراجعه کنید و آن را پیگیری نمایید.

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه