لوگو سایت

خروجِ سهام داران از سهم هایِ بزرگِ بورس + نمودار


به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز چهارشنبه شاخص کل بورس 8 هزار و 823 واحد افت کرد و به سطح یک میلیون و 151 هزار واحد رسید تا هفته را نزولی به پایان ببرد.

بورس

سقوط شاخص‌ هم وزن به کف 6 ماهه

امروز از ابتدای معاملات روند شاخص کل بورس نزولی شد و در نیم ساعت ابتدایی بیش از 5 هزار واحد افت کرد. در پایان معاملات شاخص کل نسبت به روز سه‌شنبه 8 هزار و 823 واحد نزول کرد و به سطح یک میلیون و 151 هزار و 848 واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز 3 هزار و 202 واحد افت کرد و در سطح 380 هزار و 747 واحدی ایستاد که کمترین رقم در 136 روز کاری گذشته از 27 آبان سال 1399 به این سو است.

همچنین سقوط 3 هزار و 202 واحدی بیشترین میزان سقوط شاخص هم وزن در 12 روز کاری گذشته از 2 خرداد تا به امروز است.

شاخص کل فرابورس نیز 175 واحد افت کرد و به رقم 17 هزار و 484 واحد رسید.

بورس

دو سمت سبز و قرمز بازار

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، 74 نماد رشد قیمت داشتند که 51 نماد بورسی و 23 نماد فرابورسی بودند. همچنین 332 نماد کاهش قیمت داشتند که 225 نماد بورسی و 107 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 16 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 74 درصد بازار افت قیمت داشتند.

خروج پول حقیقی 

روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 434 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام بنو (بیمه تجارت نو)  تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 32 میلیارد تومان بود. پس از بنو، وبملت (بانک ملت) و فولاد (فولاد مبارکه) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. خودرو، فملی و وپارس دیگر نمادهای بزرگی بودند که بیشترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند.

لیدرهای بازار

امروز «فملی»، «فولاد» و «شستا» بیشترین تاثیر را بر افت شاخص کل داشتند و سه نماد خودرویی «خودرو»، «خگستر» و «خساپا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس غکورش صدرنشین است و برکت و خودرودر رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز چخزر، شاروم و کزغال پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

کاهش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز سه‌شنبه 63 درصد کاهش یافت و در رقم 64 میلیارد تومان ایستاد که کمترین رقم در 21 روز کاری گذشته از 20 اردیبهشت تاکنون است. ارزش صف‌های فروش نیز 4 درصد کاهش یافت و 2 هزار و 79 میلیارد تومان شد که پائین‌ترین رقم در 49 روز کاری گذشته از 10 فروردین به این سو است.

شرکت ذوب روی اصفهان (با نماد معاملاتی فروی) با صف‌ خرید 19 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت.

پس از فروی، خگستر (شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو) و فجر (فولاد امیرکبیر کاشان) بیشترین صف خرید را داشت.  

بیشترین صف فروش نیز به خزر (شرکت فنرسازی زر) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 75 میلیارد تومانی داشت. پس از خزر، رافزا (رایان هم افزا) و سنیر (سیمان سفید نی ریز) بیشترین صف فروش را داشتند.

افت ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 15 هزار و 54 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌گذشته 108 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با افت 33 درصدی نسبت به روز قبل به رقم 3 هزار و 755 میلیارد تومان رسید که کمترین رقم هفته است.

برکت و خودرو صدرنشینان جدول معاملات

در معاملات امروز برکت (شرکت داروسازی برکت) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 280 میلیارد تومان بود.

پس از برکت، خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشت و خگستر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن خساپا و وبملت در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات امروز نیز ایران خودرو با تعداد 897 میلیون و 470 هزار و 170 سهم در صدر قرار گرفته است. خگستر در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خساپا تعلق داشت. کرمان و وتجارت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

بورس

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه