لوگو سایت

آتشفشان به کمک بیت کوین آمد/ پایان امید به طلا


بر اساس گزارش اقتصادنیوز، قیمت بیت کوین،با یک جهش به بالاترین حد خود در دو هفته گذشته رسید.قیمت بیت کوین از اصلاح افزایش یافت.داده های CoinDesk نشان می دهد که ارزشمندترین ارز دیجیتال جهان بر اساس ارزش بازار در اوایل امروز به 36 هزار میلیارد دلار رسیده است.

 نایب بوکله (Nayib Bukele)، رئیس‌جمهور السالوادور، در توییتر خود اعلام کرد که به  LaGeo، یک شرکت برق زمین‌گرمایی دولتی، دستور داده است تا طرحی را برای استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی آتشفشان بیابند. این ایده، امروز در یک مکالمه زنده صوتی در توییتر به نایب بوکله پیشنهاد شد. در کشور السالوادور حدود ۲۰ آتشفشان فعال وجود دارد. آتشفشان چاپاراستیک (Chaparrastique) در این کشور، در ۵۰۰ سال گذشته ۲۵ بار فوران کرده است.

نشانه های اصلاح در بازار بیت کوین

نشانه های اصلاح فنی و اشباع فروش ارزهای دیجیتال از جمله دلایل رشد قیمت شده است مایک مک گلون ، استراتژیست کالای Bloomberg Intelligence ، گفت: “اصلاح بیت کوین به احتمال زیاد به پایان رسیده است” و افزود که “بازار با تخفیف روبرو است.”

وی با ارائه برخی تجزیه و تحلیل های فنی گفت: “من انتظار دارم که 30000 دلار حمایت در برابر مقاومت 100،000 دلار قرار داشته باشد.”

سیلور همچنین در مورد چاپ گسترده پول جهانی اظهار نظر کرد و تأکید کرد که ایالات متحده در طی 18 ماه گذشته تریلیون دلار دلار در گردش وارد کرده است.

در حالی که وی بزرگترین اقتصاد جهان را “پیشرو در پیشبرد” توصیف کرد ، اظهار داشت که “اکثر کشورهای جهان مشارکت برابر دارند” در این فعالیت.

موضوع چاپ پول در سال های اخیر به یکی از موضوعات داغ مبدل شده است ، زیرا بانک های مرکزی در سراسر جهان واحد های جدیدی از ارز فیات(پول کاغذی) را برای کمک به حمایت از اقتصادی که با اثرات همه گیر جهانی روبرو هستند ، صادر کرده اند.

در حالی که این پیشرفت به نگرانی بسیاری از ناظران بازار کمک کرده است ، اما به عنوان یک مزیت ارزهای رمزنگاری شده که عرضه آنها محدود است ، درک شده است.

تحلیلگران همچنین با آخرین اخبار مربوط به السالوادور صحبت کردند ، جایی که نمایندگان این کشور اخیراً لایحه قانونی پیشنهاد بیت کوین را تصویب کردند.

سیلور ادعا کرد: “با اعلامیه اخیر السالوادور ، این یک لحظه با شکوه است و به اعتبار بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده و ثبات بیشتر قیمت ها پس از دو هفته بی ثبات ادامه خواهد داد.”

وی اظهار داشت: “ما توافق می کنیم که هر دو نگرانی در مورد تورم و اخبار مربوط به پذیرش بیت کوین السالوادور یک احساس مثبت مثبت برای بیت کوین بود.”

“قیمت بیت کوین و احساسات در حال حاضر مطابق با یکدیگر هستند ، و ما انتظار داریم که روند ادامه یابد.”

چندین تحلیلگر چشم انداز مثبتی برای بیت کوین ارائه دادند و متغیرهایی از عوامل بازار گرفته تا انتظارات برای افزایش تصویب را ذکر کردند.

مانچینی ، برجسته سازی یک شاخص فنی به نام شاخص مقاومت نسبی ، که به اندازه گیری میزان خرید بیش از حد یا فروش بیش از حد دارایی خاص کمک می کند.

اطلاعات منتشر شده توسط چین در اوایل امروز نشان داد که شاخص قیمت تولید کننده (PPI) ، همچنین به عنوان تورم دروازه کارخانه شناخته می شود ، ماه گذشته 9 درصد افزایش یافته است که بزرگترین افزایش سال به سال از سپتامبر(شهریور) 2008 است.

 

کاهش اندک قیمت طلا

قیمت طلا در معاملات چهارشنبه أواخر آمریکا با ضررهای ملایم روبرو شده است. نمودارهای تکنیکی صعودی برای هر دو فلز ثابت هستند و همین امر بازار را سرپا نگه می دارد. معاملات آتی طلای آگوست (شهریور) با 1.60 دلار پایین آمدن به 1.891.40 دلار رسید و نقره کمکس در ژوئیه(دی) با 0.229 دلار افزایش در 27.96 دلار در هر اونس بود.

بازارهای سهام جهانی در معاملات یک شبه اکثراً ثابت بودند. با شروع جلسه روز نیویورک ، شاخص های سهام ایالات متحده به سمت گشایش هایی کاملاً متفاوت در نظر گرفته شده اند. بازار جهانی در حال حاضر آرام است ، در حالی که هیچ مشعل ژئوپلیتیکی مهمی در کار نیست. به یاد داشته باشید که تاریخ نشان می دهد که آرامش در بازار می تواند به سرعت مختل شود. جلس سنا برای کمک به رقابت با چین درحال تایید برخی هزینه‌ها و پرداخت‌های مالی است. در صورت موثر واقع شدن این اقدامات انتظار می‌رود که شاخص دلار تقویت شود و فلز گران‌بها معمولا به تقویت شاخص دلار واکنش منفی نشان می‌دهد.

gold (1)

 

 

 

 

 

 

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه