لوگو سایت

فرار مقام ارشد چینی با اطلاعاتی درباره کرونا به آمریکا


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، دونگ جینگ وی، مقام ارشد چینی در اواسط ماه فوریه چین را ترک کرد تا اطلاعات مربوط به موسسه ویروس شناسی ووهان را به واشنگتن منتقل کند. چنین اطلاعاتی می‌تواند بر موقعیت دولت رئیس جمهور بایدن در مورد منشا ویروس کرونا تأثیر بگذارد. رسانه‌ها تأکید می‌کنند که این اطلاعات تأیید نشده است، اما در صورت تأیید، دونگ جینگ وی می‌تواند به بالاترین رتبه پناهنده در تاریخ چین تبدیل شود.

بنابر گزارش دیلی بیست، نیکلاس افتیمیادس، کارشناس سابق پنتاگون و سیا، این گزارش‌ها را “فقط شایعه” خواند. وی خاطرنشان کرد که این امر به طور منظم به عنوان بخشی از جنگ اطلاعاتی بین پکن و مخالفان چین اتفاق می‌افتد.

سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس گزارش کامل گروهی از متخصصان را که از ووهان بازدید کرده بودند، منتشر کرد. ووهان جایی است که بیماری همه گیر COVID-19 در اصل از آنجا شیوع پیدا کرده است. آنها این فرضیه را اعلام کردند که شیوع ویروس کرونا از طریق نشت از آزمایشگاه بسیار بعید است و پیشنهاد کردند که کووید-19 از خفاش‌ها از طریق حیوان دیگری به انسان منتقل شده است. در ایالات متحده و در 13 کشور دیگر از یافته‌های کارشناسان ابراز نگرانی کردند و خواستار لزوم تحقیقات “مستقل” شدند.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه