لوگو سایت

اعتراف اسرائیل به حمله پهپادی به یک سایت هسته ای ایران


به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، نفتالی بنت، نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی در اظهاراتی تلویحی به نقش این رژیم در حمله پهپادی ناکام به یکی از ساختمان‌های سازمان انرژی اتمی ایران که روز چهارشنبه رخ داد، اشاره کرد.

پایگاه خبری عربی ۲۱ گزارش داد، بنت طی سخنرانی در مراسم فارغ التحصیلی خلبانان نیروی هوایی رژیم صهیونیستی مدعی شد: دشمنانمان می دانند که ما به هنگام نیاز مصمم تر و باهوش تر عمل می کنیم و در اقدام کردن تردید نمی کنیم.

روزنامه تایمز آف اسرائیل درباره این سخنان بنت نوشت: نخست وزیر بنت در این اظهارات خود در واقع به نقش اسرائیل در حمله پهپادی به سایت تولید سانتریفیوژ ایرانی اشاره کرده است. 

بر اساس این گزارش، نفتالی بنت در اولین سخنرانی خود بعد از روی کار آمدن به عنوان نخست وزیر رژیم صهیونیستی به حمله ۴۰ سال پیش اسرائیل به نیروگاه هسته ای عراق پرداخته است؛ حمله ای که به عملیات اوپرا معروف است و اولین عملیاتی از این نوع بود که اجرایی شد و بعدها به «نظریه بیگن» مشهور شد.

نظریه بیگن برگرفته از نام مناخیم بیگن، نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی است. این نظریه بر اقدام پیش‌دستانه تاکید دارد و انجام عملیات نظامی یک طرفه بدون همکاری با آمریکا در صورت لزوم را توصیه می‌کند.

بنت در سخنرانی مذکور گفته است: نخست وزیران اسراییل همواره مسئولیت مقدسی را برعهده دارند و آن اجازه ندادن به تهدید موجودیت اسرائیل است؛ پیش از این عراق بود و اکنون ایران است.

نفتالی بنت همچنین گفته است که رژیم صهیونیستی از سیاست بنیامین نتانیاهو مبنی بر عدم ارتباط با آمریکا درخصوص بازگشت به برجام عدول کرده است.

وی گفت: با اینکه اسرائیل در نهایت و در صورت لزوم از خود دفاع خواهد کرد اما در رابطه با این پرونده(هسته ای ایران) با دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا همکاری خواهد کرد.

روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت هم روز جمعه مدعی شد که اسرائیل “مظنون اصلی” در هدف قرار دادن ساختمانی متعلق به سازمان انرژی اتمی ایران در نزدیکی شهر کرج در ایران در چهارشنبه گذشته است. این روزنامه گفت اسرائیل “مظنون مستقیم است، زیرا منافع زیاد و انگیزه لازم برای انجام چنین عملیات پیچیده ای را دارد.

روز چهارشنبه گذشته یک اقدام خرابکارانه علیه یکی از ساختمان‌های سازمان انرژی اتمی در اطراف کرج انجام شد که با شکست روبرو شد و هیچگونه خسارت مالی و جانی نیز بدنبال نداشت.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه