لوگو سایت

فوری؛حمله پهپادی به جنوب عربستان


به گزارش ایرنا از رسانه‌های عربستانی، ائتلاف متجاوز سعودی در اطلاعیه‌ای ادعا  کرد: پدافند هوایی عربستان ۲ فروند پهپاد مسلح را که حوثی‌ها روانه مناطق جنوبی کشور کرده بودند، رهگیری و منهدم کرده است.

مقامات یمنی تاکنون نسبت به این حمله پهپادی واکنشی نشان نداده‌اند.

ژنرال یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز روز جمعه اعلام کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بار دیگر پایگاه هوایی ملک خالد در جنوب غرب عربستان را هدف قرار داده‌اند.

وی گفت: این حملات بامداد روز جمعه با پهپاد قاصف «۲k» به این پایگاه در «خمیس مشیط» صورت گرفته است.

وی افزود: حملات ما پاسخی قانونی و مشروع به خاطر تشدید حملات عربستان و تنگ شدن حلقه محاصره یمن است.

تلویزیون عربستان نیز روز چهارشنبه مدعی شد که ائتلاف عربی تحت فرماندهی ریاض، چهار فروند پهپاد بمب‌گذاری شده را که از یمن به سمت جازان در جنوب غرب عربستان سعودی به پرواز درآمده بودند، رهگیری و منهدم کرده است.

فرودگاه بین‌المللی أبها در جنوب غرب عربستان نیز ۲۷ خردادماه هدف دو فروند پهپاد ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفت.

چندی پیش نیز نیروهای یمنی با استفاده از ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف حمله قرار داده بودند.

این حملات همزمان با هفتمین سالگرد حمله ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یمن صورت می‌گیرد. دولت ریاض به همراه امارات و با چراغ سبز آمریکا و کشورهای غربی ششم فروردین ماه ۹۴ حملات همه جانبه‌ای به یمن برای جلوگیری از به قدرت رسیدن جنبش انصارالله انجام داد که تاکنون هیچ دستاوردی جز تحمیل هزینه‌های سرسام آور جنگ و تلفات نیروها به دنبال نداشته است.​منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه