لوگو سایت

محور گفتگوی تلفنی پوتین و لوکاشنکو


به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و الکساندر لوکاشنکو همتای بلاروسی وی امروز پنجشنبه در گفتگویی تلفنی با یکدیگر رایزنی کردند.

بلتا گزارش داد،  رئیس جمهور روسیه در این گفتگوی تلفنی بر حمایت از بلاروس در برابر تحریم های یکجانبه غرب تاکید کرد.

«الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس چندی پیش از خنثی سازی برخی تلاش‌ها برای ترور او توسط عوامل نفوذی ایالات متحده آمریکا خبر داده بود.

لوکاشنکو در یک سخنرانی مطبوعاتی فاش کرد که سازمان اطلاعات این کشور موفق شده تعدادی از عوامل تروریست حمایت شده از سوی آمریکا را که تلاش داشتند او را به قتل برسانند، بازداشت کند.

به گفته لوکاشنکو عوامل نفوذی آمریکا قصد داشتند پس از اجرای عملیات ترور اسباب کودتا را در این کشور فراهم کنند.

گفتنی است که پس از فرود اضطراری هواپیمای مسافربری خطوط هوایی «رایان ایر»، کشورهای اروپایی تهدید به اعمال تحریم‌هایی علیه مینسک کردند.

شورای اروپا پیشتر و در پی فرود اضطراری هواپیمای «رایان ایر» در فرودگاه مینسک و بازداشت «رامان پراتسویچ» از مخالفین دولت بلاروس، حریم هوایی اروپا را به روی پروازهای این کشور بست.

این هواپیما که تحت نظارت سازمان هواپیمایی اروپا بود با ۱۲۰ سرنشین از یونان عازم لیتوانی بود که در میانه راه متوقف شد.

از سوی دیگر، از یک سال پیش به این سو، آمریکا و متحدانش با زیر سوال بردن مشروعیت انتخابات ریاست جمهوری بلاروس، اپوزیسیون غربگرای این کشور را به براندازی دولت مینسک ترغیب می‌کنند.

«الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس پیشتر طی سخنانی گفت که فَرد وبلاگ نگاری که با فرود آوردن اجباری هواپیمای مسافری اوکراینی «رایان ایر» در مینسک بازداشت شد، در حال برنامه ریزی برای انجام شورش‌های خونین در بلاروس بوده است.

بر اساس این گزارش، لوکاشنکو همچنین غرب را به اقدام برای راه انداختن «جنگ هیبریدی» علیه خود متهم کرده و گفته بود: همانطور که حدس می‌زدیم، بدخواهان در خارج از کشور و در داخل کشور، روش خود برای حمله علیه دولت را عوض کرده‌اند. آنها بسیاری از خط قرمزها را شکسته و منافع جمعی و اخلاق انسانی را رها کرده‌اند.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه