پاپ فرانسیس بستری شد


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، منابع خبری یکشنبه بعد از ظهر از بستری شدن رهبر کاتولیک‌های جهان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری انگلیسی «رویترز» پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان برای عمل جراحی  در بیمارستانی در شهر رم پایتخت ایتالیا بستری شد.

«ماتئو برونی» سخنگوی واتیکان با اعلام این خبر گفت که پاپ فرانیسس یکشنبه بعد از ظهر به وقت محلی برای انجام عمل جراحی از قبل برنامه ریزی شده بر روده بزرگ در بیمارستانی در شهر رم بستری شد.

برونی گفت که پاپ 84 ساله از ناراحتی در روده بزرگ رنج می برد. برونی گفت که زمان عمل جراحی مشخص نیست اما بعد از عمل جراحی بیانیه دیگری صادر خواهد شد.

چندی قبل نیز شایعاتی مبنی بر ابتلای پاپ به کرونا منتشر شد. پاپ فرانسیس اندکی بعد از این شایعات  در میدان «پیتر» در جمع هزاران نفر حاضر شد و مراسم عبادی معمول را اجرا کرد و گفت: «متاسفانه سرماخوردگی موجب عدم مشارکت من در برنامه‌های مذهبی شد، اما من مراقبت‌های لازم را از واتیکان دنبال خواهم کرد.»

پاپ از سال ۱۹۹۸ به عنوان سراسقف «بوئنوس آیرس» در آرژانتین به‌خدمت پرداخت و در سال ۲۰۰۱ مقام کاردینالی را از «پاپ ژان پل دوم» دریافت کرد. او در سال ۲۰۱۳ به جای «بندیکت شانزدهم» به عنوان پاپ انتخاب شد و لقب فرانسیس را برای خود برگزید.

برخی منابع نزدیک به واتیکان پیشتر مدعی شده بودند که  رهبر کاتولیکهای جهان  از سمت خود کناره گیری  خواهد کرد.  «آستین ایوری» از مقامات  نزدیک به واتیکان گفت: « فکر می‌کنم پاپ فرانسیس از سمت خود کناره گیری می‌کند.»

رهبر کاتولیک‌های جهان  اخیرا در سفری چهار روزه  راهی عراق  شد و در آنجا از چهار استان این کشور دیدن کرد.منبع خبر

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه