حمله پهپادی به پایگاه آمریکا در اربیل+ فیلم


به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از ایرنا، منابع خبری در شبکه های اجتماعی عراقی از شنیده شدن صدای سه انفجار شدید در پایگاه آمریکایی در محدوده بین فرودگاه اربیل و کنسولگری آمریکا خبر می دهند.

هنوز دقیقا مشخص نیست صدای انفجارها ناشی از چیست اما مقام های امنیتی اربیل به برخی رسانه ها می گویند این انفجارها ناشی از حمله سه پهپاد بمب گذاری شده است.

اخبار رسانه های اجتماعی عراقی حاکی از هدف قرار گرفتن پایگاه نظامی آمریکا در اربیل است. ویدیویی در رسانه های عراقی از لحظه هدف قرار گرفتن پایگاه نظامی آمریکا منتشر شده است.

برخی منابع در شبکه های اجتماعی نزدیک به گروه های مقاومت عراق از شلیک سه موشک خبر داده اند. پیش از این خبری مبنی بر تخلیه کنسولگری آمریکا در اربیل منتشر شده بود.

پروازها از فرودگاه اربیل به خارج و نیز به داخل آن متوقف شده است. هنوز مشخص نیست این حمله ها را چه طرف یا گروهی انجام داده است.

در  عین حال شبکه خبری شفق نیوز اعلام کردکه صدای سه انفجار شنبه شب از سمت فرودگاه اربیل شنیده شد. این رسانه افزود که به تصاویری دست یافته است که لحظه وقوع انفجار از سمت فرودگاه را نشان می دهد.

شبکه خبری الجزیره نیز گزارش داد که چند راکت به بیرون فرودگاه اربیل اصابت کرد و هدف آن پایگاه ائتلاف بین المللی بوده است. برخی رسانه ها نیز از وقوع انفجار در نزدیکی کنسولگری آمریکا در اربیل خبر داده اند.

شفق نیوز به نقل از «اداره مبارزه با تروریسم» اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که فرودگا اربیل هدف بمباران یک فروند پهپاد بمب گذاری شده قرار گرفته است.

شبکه خبری روسیا الیوم نیز گزارش داد که نیروهای امنیتی به طور گسترده در اطراف فرودگاه مستقر شده اند و اقدام به بستن برخی راه ها کرده اند.

 منبع خبر

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه