افشاگری وزیرخارجه بایدن علیه ترامپ


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد حتی بدبینانه ترین ارزیابی‌ها پیش‌بینی نمی‌کردند که نیروهای دولتی در کابل در حالی که نیروهای آمریکا در آنجا هستند، سقوط کنند.

وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در جلسه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان بصورت ویدئو کنفرانس حضور یافت تا به سوالات نمایندگان درباره خروج شتابزده دولت جو بایدن از افغانستان توضیح دهد.

وی در نشست کمیته روابط امور خارجی مجلس نمایندگان از تصمیم دولت بایدن در خروج از افغانستان دفاع و اعلام کرد این دونالد ترامپ رییس جمهوری جمهوری خواه بود که برای اولین بار با گروه طالبان توافق کرد.

وی با تکرار اظهارات جو بایدن اعلام کرد رییس جمهوری آمریکا باید بین خروج نیروها از افغانستان یا اعزام تعداد بیشتری از سربازان آمریکایی به این کشور و به خطر انداختن جان آنها انتخاب می کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد حضور طولانی تر آمریکا نیروهای امنیتی افغانستان یا دولت این کشور را مقاوم تر یا مستقل تر می کند. اگر ۲۰ سال و هزینه صدها میلیارد دلار، تجهیزات و آموزش کافی نبود، ادامه حضور در افغانستان به مدت یک، پنج یا ده سال دیگر چه فرقی ایجاد می کند؟

 منبع خبر

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه